9 savaitė

9 savaitė
Pirmas trimestras
Antrasis trimestras
Trečiasis trimestras

Mažylio vystymasis

Dabar jūsų vaikas yra 2 centimetrų. Jo kojos ir rankos greitai auga (daugumos vaisių rankos ir kojos jau juda). Formuojasi vokai (net jei jų kol kas negalima atmerkti) ir ausys. Maži piršteliai jau atsiskyrė vienas nuo kito, dantų užuomazgos tampa pastebimesnės. Mažylis tampa aktyvesnis – jis pasuka galvą, gali judinti kojų pirštus, išsižioti ir susičiaupti.

 

Jūs ir jūsų kūnas

Sveika nėščiųjų mityba – tai žinojimas, kokių produktų reikėtų atsisakyti, o kokius galima drąsiai vartoti.  Vieni maisto produktai gali pakenkti vaikui, o kiti gali būti jūsų blogos savijautos priežastis. Todėl maisto pasirinkimas turėtų būti prioritetų sąrašo viršuje.

Toliau išvardyti produktai, kurių nėštumo metu verta atsisakyti.

 

Maisto produktai, kurie gali sukelti apsinuodijimą arba būti blogos savijautos priežastis:

  • kiaušiniai ir nepakankamai apdoroti arba žali produktai, taip pat patiekalai, kurių sudėtyje yra tokių produktų (pavyzdžiui, putėsiai, namie pagaminti ledai ir majonezas);
  • jautiena, vištiena ir žuvis (jei šie produktai buvo tik šiek tiek termiškai apdoroti arba pateikti žali);
  • žalia žuvis arba mėsa, pavyzdžiui, sušiai, totoriški patiekalai arba rūkyta lašiša;

 

Maisto produktai, kurių sudėtis gali pakenkti mažyliui:

  • Nepasterizuotas pienas, sūris ir jogurtas; minkšti sūriai, pavyzdžiui, bri, kamamberas ir rikota; mėlynasis sūris (iš dalies prinokusį sūrį galima valgyti, tik  jis turi būti pagamintas iš pasterizuoto pieno). Visada skaitykite produktų etiketes!
  • Kepenų paštetas dėl jame esančio didelio kiekio vitamino А, kuris gali pakenkti vaikui. Taip pat yra rizika, kad paštete gali būti listerijų.
  • Patartina vengti durklažuvies ir tuno, nes juose yra gyvsidabrio, kuris gali pakenkti vaiko nervų sistemos vystymuisi. Jeigu negalite atsisakyti tuno, apsiribokite jo vartojimu iki dviejų kartų per savaitę arba pasirinkite kitą žuvį.

Ar žinote, kad …

Net jeigu lankysite nėščiųjų kursus vėliau, galbūt jau dabar žinote, kokiuose ir kada norėsite dalyvauti. Rekomenduojama užsiregistruoti iš anksto. Ginekologas galės patarti, kokie kursai vyksta jūsų gyvenamojoje teritorijoje.