Sveikas vystymasis

Baltymai skatina sveiką vystymąsi

Šiuo metu jūs turėtumėte gauti nuo dviejų iki trijų porcijų baltymųper dieną. Ne todėl, kad nusprendėte tapti atlete, – dėl to, kad jūsų augančio kūdikio sveikiems ir stipriems raumenims vystytis reikia amino rūgščių, esančių baltymuose. Viena porcija galėtų būti pora jautienos arba kalakuto gabalėlių, pora kiaušinių ir gabalėlis menkės filė. Įtraukti tris porcijas baltymų į jūsų valgiaraštį yra lengviau, nei jums atrodo. Liesa mėsa, žuvis, riešutai, kiaušiniai, sojų varškė ankštiniai arba sojų baltymai – viskas tinka.

 

Daugiau kalcio kaulams

Besiformuojantiems ir augantiems jūsų kūdikio kaulams reikia daugiau kalcio. Šio mineralo jie gauna iš jūsų, todėl tai gali atsiliepti jūsų kūnui. Ar jūsų nagai tokie pat stiprūs kaip visada? Jei ne, tai ženklas, kad organizmui trūksta kalcio. Taip pat labiau rūpinkitės dantenomis ir dantimis – nes „dalijantis“ kalciu su kūdikiu, jie gali pakisti, susilpnėti. Daug kalcio yra pieno produktuose, tokiuose kaip pienas (geriau nelabai riebus), sūris ar jogurtas.

 

Skaičiuokite kalorijas!

Jūs jau galėjote priaugti 10–15 kilogramų. Per dieną turėtumėte suvalgyti 2 000 – 2 200 kalorijų turinčio maisto. Skaičiuokite kalorijas, nes dabar jūsų kūnas sunkiai dirba ir jam reikia gero „kuro“. Per trečią nėštumo trimestrą jūsų kūdikio smegenys pradeda išties greitai vystytis. Tiesą sakant, nuo dabar iki tol, kol mažyliui sueis keli mėnesiai, jo smegenys vystosi greičiau nei bet kuriuo kitu gyvenimo laikotarpiu. Maistas, turintis daug IPG (ilga anglies atomų grandinė, turinti polinesočiųjų riebalinių rūgščių) padės jūsų vaikui tapti tikru gudruoliu. IPG yra svarbi vystantis jūsų kūdikio smegenims, akims ir nervų sistemai. Nėštumo metu jūsų kūdikis polinesočiųjų riebalų rūgščių gauna per placentą. Minėtos rūgštys ypač svarbios per paskutinius tris nėštumo mėnesius, nes šiuo etapu ypač greitai pradeda augti kūdikio smegenys.Reikiamą riebalų rūgščių kiekį galite padidinti valgydama tam tikrą maistą. Nusipirkite kokios nors riebios žuvies, pavyzdžiui, skumbrės ar lašišos. Jei žuvis jums nesukelia apetito, gausu mėsoje bei kiaušiniuose.

 

„Paskutinės“ dienos

Artėjant gimdymo datai, sau galite atrodyti stora ir išpampusi, tačiau vis tiek turite sveikai maitintis. Nepasiduokite. Jei jaučiate įtampą, diskomfortą ir jums sunku užmigti, prieš miegą išgerkite pieno. Viliamės, kad per nėštumą išsiugdėte gerus maitinimosi įpročius. Jei šių įpročių neprarasite po gimdymo, tai suteiks jums energijos ir padės atsikratyti per nėštumą sukauptų kilogramų. Sveika mityba ypač svarbi, jei planuojate maitinti kūdikį krūtimi.
Dažnai per paskutines nėštumo savaites daugelis moterų patiria nedidelių komplikacijų.