10 savaitė

10 savaitė
Pirmas trimestras
Antrasis trimestras
Trečiasis trimestras

Dešimtąją nėštumo savaitę sparčiai didėja mažylio smegenys. Kad smegenys gerai vystytųsi, labai svarbi geležis. Sužinokite, kokiuose maisto produktuose yra daugiausia geležies ir kodėl ji yra tokia svarbi vaiko sveikatai!

 

Kas vyksta jūsų kūne?

Kaip ir devintąją nėštumo savaitę, dabar jūsų gimda plečiasi. Ji jau dvigubai didesnė nei prieš nėštumą ir yra greipfruto dydžio. Vystosi ir placenta, kuri sujungta su kūdikiu per virkštelę.

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, tai nėštumas, greičiausiai, dar nebus išoriškai pastebimas, bet jūs jau galite jaustis labiau pavargusi nei įprastai, nes padažnėjęs širdies plakimas skatina medžiagų apykaitą. Tuo pat metu galite pajusti karščio bangas ir smarkiai prakaituoti.

 

Kūdikio vystymasis dešimtąją nėštumo savaitę

Dešimtąją nėštumo savaitę vaikas sveria maždaug penkis gramus ir yra maždaug nuo trijų iki keturių centimetrų. Galva vis dar didėja, nes reikia papildomos vietos smegenims. Todėl palyginti su kūnu, galva atrodo neproporcingai didelė. Joje jau matomi išoriniai ausų kanalai. Taip pat jau galėjo susiformuoti alkūnių sąnariai, kurie padeda vystytis raumenims. Dabar vaikas gali judinti pirštus, kurie atsiskyrė vienas nuo kito. Jei galėtumėte pažvelgti į vidų, pro odą matytumėte vaiko stuburą. Kiekvieną dieną vaikas tampa vis aktyvesnis. Jis arba miega, arba yra aktyvus.

Pasirūpinkite, kad nėštumo metu vaikas gautų visas būtinas maistines medžiagas, nes jos turi įtakos jo sveikatai.

 

Kaip prisidėti prie vaiko sveikatos

Geležis yra svarbi sudedamoji dalis vaiko visapusiškam vystymuisi dešimtąją nėštumo savaitę. Geležis svarbi hemoglobino gamyboje, savo ruožtu, šis baltymas yra dalis raudonųjų kraujo kūnelių. Eritrocitai perneša deguonį iš plaučių į kitas kūno dalis. Be to, geležis ypač svarbi vaiko smegenų vystymuisi. Jeigu nepakanka geležies, gali išsivystyti anemija, kuri įprastai pasireiškia paskutiniame trečiajame nėštumo trimestre. Mažakraujystei būdingi simptomai: nuovargis, silpnumas ir blyški oda. Jei nėštumo metu jums buvo diagnozuota anemija, bet jūs jos negydote, mažylis gims su svorio trūkumu.

 

Jei norite, kad organizme būtų pakankamai geležies, rinkitės šiuos produktus:

  • raudoną mėsą (neriebią jautieną);
  • žuvį ir jūros gėrybes;
  • kiaušinius;
  • pupeles (sojų pupeles ir jų produktus, lęšius);
  • alaus mieles;
  • vaisius ir uogas (spanguoles, juoduosius ir raudonuosius serbentus, abrikosus, braškes ir džiovintus vaisius);
  • viso grūdo produktus ir kviečių daigus;
  • daržoves (špinatus ir brokolius);
  • moliūgų ir saulėgrąžų sėklas;
  • migdolus;
  • kakavą;

Taip pat didelę reikšmę turi vitaminas С, nes jis padeda organizmui geriau įsisavinti geležį. Papildykite savo pietus arba užkandžius apelsinų sulčių stikline arba šviežiais vaisiais. Daug vitamino С yra, pavyzdžiui, avietėse, juoduosiuose serbentuose, paprikose ir brokoliuose. Jeigu kraujo tyrimas rodo, kad geležies trūksta, gydytojas, greičiausiai, rekomenduos vartoti geležies preparatus.