25 savaitė

Vaiko vystymasis

Vaikas, kurio jau nebegalima pavadinti mažu, vis dar auga. Trečiajame nėštumo ketvirtyje jo ūgis jau siekia maždaug 34 centimetrus, o svoris apie 670 gramų. Vaikas jau gali atpažinti savo tėvo balsą ir klausytis ramios muzikos. Jo smegenys pradeda ruoštis sąmoningam mąstymui. Tai reiškia, kad vaikas, dar būdamas motinos kūne, gali prisiminti.

Jūs ir jūsų kūnas

Svorio padidėjimas nėštumo metu yra neišvengiamas. Be to, vaiko vystymasis ir augimas tiesiogiai priklauso nuo šio proceso. Nesijaudinkite, jei jūsų pilvas neatrodo taip „stilingai“ kaip įžymybių. Nėštumo metu priaugti kilogramai priklauso nuo svorio iki nėštumo. Jei iki pastodamos jau buvote priaugusios keletą papildomų kilogramų, nėštumo metu maistas turi būti sveikas ir įvairus, kad nepriaugtumėte per daug svorio.

Nėra vieno būdo, kaip sekti savo svorį nėštumo metu. Paprastai per šiuos devynis mėnesius priaugama 5,5 kilogramo (daugiausiai – 7 kilogramai). Jei turėjote nereikalingų kilogramų jau prieš nėštumą, pabandykite priaugti tik 3–5 kilogramus. Tik atminkite, kad nėštumas – netinkamas laikas dietai! Per artimiausius mėnesius po vaiko atėjimo į pasaulį atsikratysite nereikalingų kilogramų.

Ar žinote, kad ...

Odos drėkinimo priemonės padės suminkštinti odą ir išvengti strijų. Daugelis būsimų mamų naudoja aliejus su vitaminu Е. Šiuo atveju geriau pasikonsultuokite su ginekologu.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com