7 savaitė

Septintąją nėštumo savaitę imuninė sistema stengėsi prisitaikyti prie vaiko augimo. Atidžiai rinkitės maisto produktus ir kreipkite ypatingą dėmesį maisto ruošimui. Pasitikrinkite, ar nėra rizikos susirgti nėščiųjų diabetu.

Kas vyksta jūsų kūne?

Jūsų imuninė sistema šeštąją nėštumo savaitę prisitaiko prie kūdikio, kad jis galėtų apsiginti. Dabar pats laikas jį palaikyti ir pasirinkti sveiką mitybą atidžiai gaminant maistą.

Nevalgykite pasenusio maisto, venkite patiekalų, kurie gali jums pakenkti (pavyzdžiui, sūrio bri ir kitų minkštų sūrių, krevečių ir vėžiagyvių). Produktus prieš gaminimą atidžiai nuplaukite. Labai svarbi ir rankų higiena.

Kūdikio vystymasis septintąją nėštumo savaitę

Jūsų mažylis jau yra 12 mm ūgio. Vystosi jo virškinimo traktas, formuojasi kvėpavimo takai. Galva auga šiek tiek greičiau nei kitos kūno dalys. Smegenų ląstelės dalijasi į grupes, kurios vėliau atliks skirtingas funkcijas. Formuojasi genitalijų, raumenų, nervų ir kraujotakos pagrindas. Atpažįstamą formą taip pat įgauna rankos ir kojos. Formuojasi mažylio akys, burna ir nosis su šnervėmis. Susidarant raumenų pluoštui vaiko galūnės pradeda pastebimai judėti, tačiau mama dar negali jausti šių pirmųjų judesių.

Kaip prisidėti prie vaiko sveikatos

Maistinės medžiagos, kurias mažylis gauna nėštumo metu ir pirmaisiais trimis savo gyvenimo metais, turi įtakos jo sveikatai ateityje.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com