5 savaitę

Penktoji savaitė – pirmieji nėštumo požymiai

Kadangi gimda pradeda prisitaikyti prie vis greičiau augančio kūdikio, jūs galite jausti nedidelius susitraukimus. Šioje stadijoje kitų nėštumo požymių, pavyzdžiui, krūtinės jautrumo, pykinimo ir galvos skausmo, galite visai nepastebėti.

Nejaučiate pokyčių? Daugelis moterų šiame nėštumo etape dar nejaučia jokių požymių.

Jums abiem reikalingos maistinės medžiagos

Iš kasdienės mitybos jūs gaunate abiem būtinų maistinių medžiagų.

Net jeigu manote, kad maitinatės sveikai, turite pasirūpinti, kad gautumėte pakankamai maistinių medžiagų, ir kiekvieną dieną gerti nėščiosioms skirtus vitaminus. Taip galėsite būti tikros, kad gaunate reikiamą kiekį folio rūgšties – ypač svarbaus vitamino, būtino vaiko nervinio vamzdelio vystymuisi, kuris per keturias nėštumo savaites pradėjo užsidarinėti.

Vaiko vystymasis

Penktąją nėštumo savaitę vaikas jau tapo embrionu. Šiame etape didėja jo smegenys, galva, toliau vystosi kiti svarbūs organai. Vaiko širdis jau plaka ir leidžia kraujui cirkuliuoti mažame kūne. Taip pat pradeda vystytis rankos ir kojos.

Maistinės medžiagos, kurias vaikas gauna nėštumo metu ir pirmaisiais trimis savo gyvenimo metais, turi įtakos ląstelių formavimuisi. Sužinokite, kaip galima pritaikyti mokslo žinias, sprendžiant maistinių medžiagų įtakos vaiko ateičiai klausimą!

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com