4 savaitė

Ketvirtąją savaitę jūsų organizme padidėja progesterono kiekis. Tuo pat metu pradeda formuotis ir vaiko organai. Sužinokite, kaip galite sukurti palankias sąlygas vaiko sveikatai tokioje ankstyvoje stadijoje.

Kas vyksta jūsų kūne?

Antrąją ir trečiąją nėštumo savaitę kūnas ruošiasi vaiko išnešiojimui visiškai slaptai, tačiau ir šiuo laikotarpiu gerokai padidėja progesterono kiekis, tad atėjo laikas atlikti nėštumo testą, kuris gali parodyti teigiamą rezultatą. Būtina atsižvelgti į tai, kad ne visada galima nustatyti ankstyvos stadijos nėštumą, todėl kartais reikia šiek tiek palaukti.

Šiuo laikotarpiu hormonų lygio pokyčiai organizme gali sukelti tam tikrų gimdos pasikeitimų ir gali būti pažeistos mažos kraujagyslės. Dėl to gali atsirasti dėmių ir nestiprių susitraukimų, panašių į menstruacijų spazmus.

Kūdikio vystymasis ketvirtąją nėštumo savaitę

Ketvirtąją nėštumo savaitę pradeda formuotis patys svarbiausi vaiko organai, pavyzdžiui, smegenys, kepenys, inkstai, kasa ir blužnis. Mažylis šiuo metu vystosi, perimdamas jūsų bruožus – ląstelės dalijasi. Kiekvienoje ląstelėje yra genetinė žyma arba, kitaip tariant, epigenetinis žymuo. Šiuos žymenis lengva kontroliuoti vaiko aplinka, taip pat “įjungti“ arba “išjungti“ genus, kad ląstelės būtų daugiau ar mažiau aktyvios.

Maistinės medžiagos, kurias kūdikis gauna nėštumo metu gali lemti tai, kiek šios ląstelės bus pasiruošusios tolesniam gyvenimui, tai yra ar teisingai bus įjungti ir išjungti genetiniai žymenys. Būtent šis faktas padeda suprasti, kokią didelę įtaką maistinės medžiagos turi kūdikio ateičiai. Į tai reikėtų atsižvelgti norint pasirūpinti vaiko poreikiais ir užtikrinti geriausias pradžios sąlygas gerai sveikatai ateityje. Nėštumo metu būsimai mamai reikia valgyti ne dvigubai daugiau, bet du kartus sveikiau.

Kaip galite prisidėti prie vaiko sveikatos

Kol bus patvirtintas nėštumas, jūs turėtumėte laikytis sveikos mitybos, atsisakyti alkoholio ir rūkymo. Nepamirškite apie būtinus vitaminus ir mineralines medžiagas, ypač apie folio rūgštį, kuri ypač svarbi vaiko nervų sistemos vystymuisi. Tai padės užtikrinti geriausias sąlygas tinkamam vaiko vystymuisi nėštumo metu ir gerai sveikatai ateityje.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com