2 savaitė

Antrąją nėštumo savaitę įvyksta ovuliacija, todėl, labiausiai tikėtina, kad būtent šiuo metu prasideda tikrasis nėštumas. Taip pat kaip ir pirmąją nėštumo savaitę, jūs dar galite būti nepastojusi, bet tai puikus metas sudaryti idealias sąlygas kūdikiui pradėti ir pasirūpinti jo sveikata ateityje.

Idealių sąlygų sudarymas kūdikiui pradėti

Išsiaiškinome, kad laukiama gimdymo data apskaičiuojama pradedant nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos. Tai reiškia, kad antrąją nėštumo savaitę įvyksta ovuliacija ir jūs pastojate.

Kad būtų užtikrintos idealios sąlygos pastoti, planuojant nėštumą pageidautina laikytis sveikos mitybos ir vartoti maisto papildus, kuriuose yra būtinų vitaminų. Svarbu prisiminti, kad būtina vartoti folio rūgštį, kuri yra ypač svarbi kūdikio nervinio vamzdelio ir nervų sistemos vystymuisi.

Pastojimas ir genetinė informacija zigotoje

Apvaisinimo metu visos kūdikio savybės užkoduotos mažoje ląstelėje – zigotoje. Ši ląstelė turi 23 poras chromosomų (46 chromosomos). 23 chromosomas visada perduoda vienas iš tėvų. Chromosomose yra būtinos informacijos, kad būtų sukurtas nepakartojamas žmogus su abiejų tėvų savybėmis.

Padėkite kūdikiui dar iki pastojimo, vartodamos maistines medžiagas, kurios turės įtakos jo ateičiai

Dauguma tėvų mano, kad jų vaikų ateičiai turi įtakos tik genai. Naujausi tyrimai rodo, kad ankstyvajame amžiuje ir net anksčiau 80 % vaiko sveikatos lemia išoriniai veiksniai ir motinos sveikata prieš pastojimą.

Maistinės medžiagos, kurias vaikas gauna nėštumo metu ir pirmaisiais trimis gyvenimo metais, turi įtakos vaiko genų formavimuisi. Tai lemia vaiko sveikatą ateityje: ar vaikas bus sveikas, ar neatsparus ligoms.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com