12 savaitė

Sužinokite, kaip reikia elgtis dvyliktąją nėštumo savaitę, kad ateityje mažylis būtų sveikas, ir kaip išvengti netinkamo maisto.

Kas vyksta jūsų kūne paskutinę pirmojo trimestro savaitę?

Maždaug dvyliktąją nėštumo savaitę jūsų gimda plečiasi ir pakyla virš dubens kaulų. Gimda lengvai stumia dubens ir pilvo organus. Maždaug šiuo metu nėštumas tampa pastebimas išoriškai, todėl patartina rinktis tinkamus drabužius. Šiuo metu yra didžiausia persileidimo rizika, tačiau nepaisant to, dabar pats laikas papasakoti artimiesiems, kad laukiatės. Dauguma moterų būtent šią savaitę pradeda visiškai suprasti, ką reiškia nėštumas.

Kūdikio vystymasis dvyliktąją nėštumo savaitę

Paskutinę pirmojo trimestro savaitę vaiko ūgis yra maždaug 6 centimetrų, o svoris – 8–14 gramų. Formuojasi atpažįstami veido bruožai. Ausytės įgauna tam tikrą formą abiejose galvos pusėse. Pradeda augti plaukeliai, o ant rankų ir kojų pirštų atsiranda nagai. Burnoje formuojasi pieninių dantų užuomazgos. Vystosi balso stygos ir skonio receptoriai, stiprėja kaulai. Vaikas, žinoma, dar ne iki galo suvokia savo kojų judesius ir piršto čiulpimą budrumo metu.

Kaip galite prisidėti prie vaiko sveikatos

Vaiko ląstelės lengvai prisitaiko, todėl teisinga mityba šiuo metu teigiamai veikia jo sveikatą ateityje.

Maisto produktai, kurių reikia vengti nėštumo metu:

  • netinkamai paruoštų arba žalių kiaušinių, taip pat patiekalų, kuriuose yra kiaušinių (pavyzdžiui, majonezo);

  • netinkamai paruoštos mėsos (pavyzdžiui, vištienos) arba žuvies;

  • žalios mėsos, sušių, totoriškų patiekalų arba rūkytos lašišos;

  • nepasterizuoto pieno, sūrio ir jogurto;

  • minkštų sūrių, pavyzdžiui, kamambero, rikotos arba mėlynojo sūrio;

  • kepenėlių arba maisto produktų, kurių sudėtyje yra kepenėlių, pavyzdžiui, kepenėlių pašteto. Tokiuose produktuose gali būti didesnis kiekis vitamino А ir tai gali pakenkti vaikui;

  • durklažuvės, ryklio ir tuno mėsoje gali būti embrionui kenksmingas gyvsidabrio kiekis. Tai nereiškia, kad reikia iš viso atsisakyti žuvies, tačiau pakaktų ją vartoti vieną arba du kartus per savaitę.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com