11 savaitė

Vienuoliktąją nėštumo savaitę mažylis auga vis greičiau. Sveika mityba ir vitaminai nėščiosioms yra svarbūs vaiko augimui ir gerai sveikatai ateityje. Sužinokite, ko tikimasi šią savaitę!

Kas vyksta jūsų kūne?

Placenta visiškai išsivystė, ji tampa vis stipresnė (priklausomai nuo to, kaip greitai auga mažylis).

Kūdikio vystymasis vienuoliktąją nėštumo savaitę

Naudojant medicininius terminus, šiame etape mažylis vadinamas vaisiumi. Dabar jis maždaug 44–60 milimetrų, bet visai greitai jis augs dar sparčiau. Smegenys, plaučiai, kepenys ir inkstai jau funkcionuoja ir vystosi toliau. Galūnėse atsirado refleksų, todėl vaikas gali, pavyzdžiui, suspausti delną į kumštį ir atleisti, čiulpti didįjį pirštą. Šiuo metu vaikas gali čiulpti, ryti ir žiovauti įkvėpdamas vaisiaus vandenų, šlapintis. Labai greitai kūdikis pradės spardytis ir sąmoningai judėti.

Kaip galite prisidėti prie vaiko sveikatos

Nėštumo metu ypač svarbu laikytis sveikos mitybos ir vartoti visas svarbias maistines medžiagas. Būsimos mamos rūpinimasis savo sveikata taip pat prisideda prie sveiko mažylio vystymosi.

Šiame etape pravers maisto papildai, norint, kad organizmas būtų aprūpintas svarbiomis maistinėmis medžiagomis. Nėštumo metu nerekomenduojama vartoti įprastų multivitaminų, vietoj jų reikėtų pasirinkti specialiai nėščiosioms skirtus maisto papildus. Gydytojas padės teisingai apsispręsti. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti folio rūgšties vartojimui, nes pirmajame trimestre ji labai svarbi sėkmingam vaiko nervų sistemos vystymuisi.

Rinkitės tinkamas porcijas!

Kai kurios maistinės medžiagos ir preparatai, jei jų vartojama per daug nėštumo metu, gali pakenkti. Tam tikrų vitaminų (pavyzdžiui, А ir D) per didelis kiekis gali pakenkti embrionui. Per didelis vitamino A kiekis gali pakenkti embriono vystymuisi, ypač pirmajame trimestre.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com