Svarbių įvykių pradžia

Kai tik apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelių, jūs tampate nėščia. Pradžioje galite nejausti nieko ypatinga, tačiau jumyse vyksta labai sudėtingas naujos gyvybės formavimosi procesas. Iki aštuntos nėštumo savaitės jūsų kūdikis vadinamas embrionu. Tuo metu vyksta daug dalykų – formuojasi nervų sistema, vystosi ir pradeda plakti širdis, susiformuoja galūnių užuomazgos, formuojasi galva ir veido bruožai, vystosi visi pagrindiniai organai, matosi, bet dar nėra atpažįstami išoriniai lyties organai, embrionas pradeda judėti.

Kyla klausimas, ar vaikelis bus berniukas ar mergaitė?

Jūsų partnerio sėkla perduoda lyties chromosomą (Y – vyriškoji, X – moteriškoji), kuri ir nulemia lytį. Nors vaisius auga greitai, dar praeis nemažai laiko, kol bus galima sužinoti, ar jums gims sūnelis ar dukrytė.

Jūsų kūdikis auga greitai

Maždaug nuo devintos nėštumo savaitės iki gimimo jūsų kūdikis vadinamas vaisiumi ir toliau vystosi itin greitai. Po dviejų mėnesių įsčiose jis yra maždaug 2,5 cm ilgio. Jau susiformavusios ausys ir akys. Oda, dengianti akis, vėliau atsiskirs, kad suformuotų vokus. Šiuo laikotarpiu jau susiformavusi ir vidinė ausies dalis, kontroliuojanti pusiausvyrą ir klausą. Kūdikio širdelė jau plaka ir reguliariai pulsuodama varinėja kraują. Jau matomos ir jo kraujagyslės.

Taigi visi pagrindiniai organai atsiradę ir toliau vystysis per visą nėštumą. Vėliau pradės augti rankų ir kojų pirštai, ims formuotis veido kaulai. Ima formuotis alkūnių sąnariai, o kojų pumpurėliuose pradeda matytis pėdutės su mažyčiais grioveliais pirštams. 

Jūsų kūdikis jau spardosi!

Besibaigiant pirmam trimestrui jūsų kūdikis gimdoje jau pradeda judėti. Šie judesiukai dar yra per silpni, kad juos pajustumėte, bet, būsimoji mamyte, būkite kantri, netrukus juos tikrai pajusite. Suėjus vienuolikai savaičių, jūsų kūdikis yra maždaug pomidoro dydžio. Apie 12 savaitę pradeda funkcionuoti jo inkstai ir kūdikis gali šlapintis. Kraujas jau cirkuliuoja, vaikutis ima čiulpti nykštį, atsiranda rijimo refleksas. Žarnų sienelėse esantys raumenukai pradeda susitraukinėti. Jūsų vaikelio lytis jau atpažįstama ir jis arba ji turi marias laiko plaukioti tame apsauginiame amniotinio skysčio „baseine“. Kūdikis jau turi visiškai susiformavusius rankų ir kojų pirštus ir yra maždaug penkių centimetrų ilgio. Šiuo metu beveik visi kūdikio organai jau yra ir augs iki pat gimimo dienos.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com