Kodėl geriausia maistą ruošti pačioms

Sveikata prasideda namuose. Būtų idealu, jei galėtume praleisti daug laiko virtuvėje, kurdamos ir gamindamos visavertį maistą savo šeimai. Realybė dažnai kitokia. Laimė, geras pačios pagamintas patiekalas nebūtinai yra tas, kuris ilgai ruošiamas. Net jei jūsų dienotvarkė įtempta ir reikia pamaitinti kelias burnas, vis vien galite kūdikį pamaitinti sveikai, kad jis gautų visa, ko jam reikia.

Kuo pačios ruoštas maistas vertingesnis

Nuėjusi į bet kurį prekybos centrą atrasite visą aibę įvairaus skonio ir pakuočių maisto kūdikiams ir ūgtelėjusiems vaikams. Maistas stiklainėliuose, puodeliuose arba užkandžiai. Visa tai – kai nėra kitos išeities, tačiau tokia gausa negali net lygintis su tuo, ką pati galite pagaminti. Be to, paruoštas maistas iš parduotuvės niekada nebus toks šviežias. 

Gamindama kūdikiui pati, galite kontroliuoti kiekvieno kąsnio sudėtį. Jūs pati galite pasirinkti šviežiausius produktus, atrasti naują skonį, individualiai pritaikyti maisto kietumą pagal tai, kiek jūsų kūdikis gali sukramtyti ir suvalgyti, be to, maistas jums mažiau kainuos. Nuo mažens pratindama kūdikį prie įvairių skonių, padėsite jam ateityje nebūti išrankiam. Įvairovė padės jam greičiau pereiti prie suaugusiųjų maisto ir užtikrins, kad kūdikiui netrūks maistinių medžiagų, būtinų jam vystytis kaip sveikam, laimingam vaikui. 

Pradžia

Virtą vandenyje, garuose arba keptą maistą galima lengvai susmulkinti arba sutrinti. Jūs tikriausiai pamatysite, kad virtuvėje jau turite visus reikalingus įrankius. Be įprastinių priemonių – keptuvių ir dubenų – yra keletas tokių, kurie galėtų gerokai palengvinti maisto ruošimą. Labai praversti gali virtuvinis kombainas arba smulkintuvas, taip pat rankinis elektrinis trintuvas mažesniam maisto kiekiui paruošti. Gaminant maistą kūdikiui, labai svarbu laikytis higienos. Prieš pradėdama dirbti įsitikinkite, kad visi įrankiai švarūs, ir pati visuomet nusiplaukite rankas.

Stengiantis pripratinti kūdikį prie naujo maisto, svarbiausia neskubėti. Jei nenuleisite rankų, kai kūdikis atsisakys pirmojo kąsnio ir neskubėsite, pamažu imsite suprasti, ką jūsų kūdikis mėgsta, ko nemėgsta ir kas jam netinka.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com