Jūsų kūdikio augimo sparta

Šiuo antro trimestro metu jūsų kūdikis pradeda sparčiau vystytis. Pakankamai gerai išsivystę pagrindiniai ir lyties organai. Jūsų kūdikis jau turi antakius, o jo galva ir visas kūnelis padengtas pūkiniais plaukeliais, vadinamais lanugo, kurie išnyksta suėjus maždaug 36-ioms nėštumo savaitėms. Toliau pradeda vystytis balso stygos. Kūdikio akutės, buvusios galvos šonuose, kasdien artėja viena prie kitos ir veidelis vis labiau panašėja į žmogaus. Ausys taip pat nukeliauja į normalią padėtį.

Vyksta ir daugiau dalykų. Kepenys pradeda išskirti tulžį, o kasa – insuliną. Jūsų kūdikis pratinasi kvėpuoti. Jis jau judina plaštakas, jas sugniaužia (tai daugiau refleksas nei sąmoningas griebimas). 
Jūsų kūdikio širdutė plaka maždaug dvigubai greičiau nei suaugusiojo ir įprasto vizito metu su Doplerio klausymosi aparatu akušerė gali tai girdėti – išties nuostabus garsas.

Kūdikis pradėjo judėti

Galbūt jūs dar nejautėte, bet jūsų kūdikis jau kurį laiką juda. Jam augant judesiukai irgi tampa stipresni. Pagaliau kūdikis pasirenka savo dienos ritmą – vienu metu būna aktyvus, kitu – miega. Nuo šešioliktos iki dvidešimtos nėštumo savaitės kūdikio poodiniame sluoksnyje ima formuotis riebalai – tai itin greitas augimo etapas. Kūdikio ir placentos dydžiai šiuo metu panašūs. Refleksai tikriausiai jau susiformavo ir vaikutis pradeda čiulpti, ryti ir mirksėti. Ant kojų ir rankų pirštų formuojasi pagalvėlės. Kūdikio žarnyne po truputį ima kauptis mekonijus – pirmos išmatos. Jeigu kūdikis – berniukas, pradeda formuotis jo prostatos liauka. Maždaug po 20-ies nėštumo savaičių, jūsų kūdikio odą ima dengti verniksas, tai yra varškės pavidalo medžiaga, sauganti jūsų kūdikio odelę nuo jį supančios vandeningos aplinkos (įsivaizduokite, kaip atrodytų jūsų oda, jei sėdėtumėte vonioje devynis mėnesius!). Verniksas dažnai matomas vaikeliui gimstant, tačiau pastarąjį, tartum kokį puikų drėkinamąjį kremą, oda labai greitai sugeria.

Tarp 18-os ir 20-os nėštumo savaitės atliekama įprasta apžiūra ultragarsu. Patikrinamas vaikelio sudėjimas ir organai, placentos padėtis ir patikslinama numatoma gimdymo data. Jeigu gimdoje daugiau nei vienas vaikas, būtent dabar tai ir sužinosite!

Vystosi jūsų kūdikio lyties organai

Antro trimestro gale jūsų kūdikis praleidžia tiek pat laiko miegodamas ir būdraudamas, kiek ir naujagimis. Jam pradeda augti plaukai. Jeigu kūdikis – mergaitė, pradeda vystytis jos gimda, o jei berniukas – jo sėklidės leidžiasi iš dubens į kapšelį. Taip pat stiprėja vaikučio širdelė, o kojytės tampa proporcingos kūno dydžiui. Akių vokai ir antakiai jau susiformavo, o smegenys ėmė vystytis itin greitai. Pradėjo kietėti vidinės ausies kaulai. Jūsų vaiko svoris yra apie 500 g. Maždaug šiuo metu kūdikis pradeda kaupti riebalus.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com