Būkite kantru

Šiuo metu būsimai mamytei reiks jūsų pagalbos kaip niekada anksčiau. Dėl didėjančių nėštumo sunkumų ji gali vis labiau niurzgėti. Skirkite jai visą savo dėmesį ir parodykite, kad ji jums tikrai rūpi. Vakarais padėkite jai atsipalaiduoti: pamasažuokite jai nugarą ir pėdas (labai padeda šlakelis masažo aliejaus). Laikui bėgant ji gali tapti itin jautri ir pažeidžiama, dažnai verkti ar liūdėti. Pasakykite jai, kokia ji jums graži ir kokia puiki ji bus mama. Kodėl jums nepadarius pusryčių ir neleidus savo moteriai pasijusti ypatingai?

Trečiajam trimestrui įsibėgėjus galite po truputį įsisąmoninti, kas jūsų laukia. Kūdikis dar negimė, o jūsų pasaulis jau keičiasi. Pavyzdžiui, pažvelkime į seksualinius judviejų santykius. Būsimos mamytės pilvukas skatina jus ieškoti kitų, patogesnių padėčių mylėtis. Dabar reikėtų būti jautriam ir neskubėti. Kadangi partnerė ne visada jaučiasi gerai, seksas gali būti nustumtas į jūsų fantaziją. Bandykite ir būkite kantrus, juk viskas galų gale grįš į normalias vėžes. 

Pasiruoškite netikėtumams

Jei kartu su būsima mamyte nekūrėte gimdymo plano, būtinai susipažinkite su jos užrašais. Žinoma, gimdant įvyksta ir netikėtų dalykų, todėl pasirenkite netikėtumams. Kad atėjus „didžiajai“ dienai viskas vyktų kaip galima sklandžiau, svarbu dar prieš gimdymą suruošti visus būtiniausius dalykus, tai yra:

  • suplanuoti maršrutą iki ligoninės;

  • sužinoti, kur yra ligoninės priimamasis ir mašinų stovėjimo aikštelė, taip pat pasirūpinti, kad turėtumėte monetų, užsimokėti už automobilių stovėjimo aikštelę;

  • turėti sąrašą telefono numerių, kam galėsite paskambinti ir pranešti gerąją naujieną;

  • sužinoti, ar ligoninėje galima naudotis mobiluoju telefonu, jei ne – pasiimti monetų telefono automatui. Bet kuriuo atveju įkraukite mobiliojo telefono bateriją, jei kartais norėtumėte paskambinti išėjęs iš ligoninės;

  • supakuoti būsimos mamos ligoninės krepšį ir pasirūpinti, ko pačiam reikės ligoninėje (galbūt drabužių persirengti);

  • pritvirtinti prie automobilio sėdynės kūdikio kėdutę – be jos negalėsite parvežti vaikelio į namus;

  • paruošti fotoaparatą ir (arba) vaizdo kamerą, kad veiktų vos tik įjungus.

Reikia daug visko prisiminti, todėl geriau planuoti iš anksto. Ir nepamirškite susitvarkyti tėvystės atostogų dokumentų, kad galėtumėte būti šalia tuomet, kai būsimai mamytei labiausiai jūsų reikės. 

Beveik tėtis

Pasveikinkite save! Jūs jau beveik tėtis ir išgyvenote (beveik) nėštumą. Turbūt patyrėte visą jausmų skalę: nervingumą, susijaudinimą, neigimą ir viltį, kad viskas bus gerai. Visa tai normalu. Gali būti, kad netrukus neprisiminsite net ką valgėte per pusryčius (jei iš viso valgėte). Džiaukitės šiais momentais, kol judu su būsimąja mamyte vis dar dviese ir pasistenkite gerai išsimiegoti. Per ateinančius mėnesius tai padaryti gali būti nelengva.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com