Žaidimų draugai

Tėčiai būna puikūs savo vaikų žaidimų draugai, be to, žaidimas yra puikus būdas jums abiem ko nors išmokti. Žaidžiant galima lavinti vaiko protinius ir fizinius gebėjimus. Išeikite su savo vaikeliu pasivaikščioti ir pasakokite jam, ką matote ir girdite. Tai turtins vaiko žodyną.

Su kamuoliais labai smagu

Pravartu namuose turėti įvairių dydžių kamuolių. Ridenkite juos pirmyn ir atgal, gaudykite, mėtykite, mušinėkite ir sėdėkite ant jų. Kartonines dėžutes galite panaudoti vietoj kėglių ir mėginti numušti jas su kamuoliu. Pagalvėles pagauti lengviau negu kamuolius, todėl galite mėtyti ir jas. Žaidimas su kamuoliais pagerins jūsų mažylio akių ir rankų koordinaciją. 

Tapkite karusele savo vaikui

Atsigulkite ant grindų ir leiskite savo vaikui lipti arba ropoti per jus. Toks žaidimas padeda lavinti vaiko koordinaciją, stiprina jėgas ir užduočių atlikimo įgūdžius. Panašų efektą duoda kliūčių ruožas iš pagalvių, dėžių ir baldų.

Atmintį lavinantis žaidimas

Paimkite šeimos, draugų ir mėgstamų daiktų nuotraukų, jas nukopijuokite. Kopijas priklijuokite prie kartoninių kortelių ir ant viršaus užklijuokite permatomą popierių. Padėkite savo vaikui surasti vienodas korteles. Tai bus puikus atmintį lavinantis žaidimas.

Spalvų medžioklė

Eikite „medžioti“ spalvų – kartu su vaiku ieškokite namuose visko, kas geltona arba mėlyna. Vartykite knygas, ieškodami konkrečios spalvos. Kai jis bus vyresnis, galėsite žaisti panašų žaidimą su raidėmis. 

Žaidimas su makaronais

Vamzdelių formos makaronus galima nuspalvinti ir suverti ant siūlo – tai kūrybinis ir nebrangus žaidimas.

Žaidimui skirta tešla

Jūs galite susiminkyti arba nusipirkti valgomos tešlos, kuri vaikui būtų visiškai nekenksminga. Atminkite, kad tokie maži vaikai kišis į burną beveik viską, ką paims į rankas. 

Tikras maisto gaminimas

Pamėginkite su savo vaiku kepti tikrus sausainius ar pyragaičius. Tai nepavojinga, nes visas paruošiamasis darbas vyksta su produktais, o orkaitė kaičiama vėliau. Galite susirasti įvairių personažų formelių tešlai – vaikui tai patiks. Formelėmis išspauskite sausainius, linksmai juos papuoškite, pagaminkite veidelio formas. Būdami su vaiku virtuvėje, pirmiausia galvokite apie saugumą ir sveikatą. Atsakingai įvertinkite, kokie pavojai gali tykoti virtuvėje – plaunant rankas, prie viryklės, ir kiti.

Žaidimas vandenyje

Leiskite vaikui ilgiau maudytis vonioje, pasiūlykite įvairių žaislų, kad jam būtų smagu.

Piešimas ir spalvinimas

Akvarelė visuomet suteiks didelį pasitenkinimą jums abiem. Jūsų vaikas galės mėgautis kūrybiniu procesu – nesvarbu, ar tai bus knygelių spalvinimas, ar tiesiog spalvotų dėmių tepliojimas. Tikėkitės daugybės piešinių ir būkite pasiruošęs juos eksponuoti virtuvėje. 

Apranga

Visi vaikai mėgsta puoštis, todėl pravartu turėti kuo daugiau vaikiškų drabužių ir aksesuarų, ypač kepurių ir šalikų. Neišmeskite karnavalų kostiumų, senų proginių suknelių ir dėvėtų drabužių. Mergaitei galite pasiūlyti apsirengti jos mėgstamu personažu. Pasipuošusi ji galėtų savimi pasigrožėti dideliame veidrodyje.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com