Smegenų vystymasis – sudėtingas procesas

Prieš gimimą

Jau nėštumo laikotarpiu pasireiškia vaisiaus smegenų jutiminiai, regėjimo, emociniai ir motoriniai gebėjimai. Kitais žodžiais tariant, negimęs kūdikis gali ne tik judėti – tai žino ir jaučia kiekviena būsima motina. Jau būdamas gimdoje kūdikis gali matyti, girdėti ir jausti skonį!

Gimimo metu

Naujagimiai gali čiulpti ir ryti, matyti ir girdėti bei reaguoti į prisilietimus. Jie greitai išmoksta reikšti tokius jausmus kaip baimė ar pasitenkinimas. Smegenys kasdien tampa vis aktyvesnės: nervų ląstelės didėjančia progresija ima sudarinėti sinapsių tinklą, kūdikis ima labai greitai mokytis. Kūdikiui gimus jo smegenys sveria nuo 250 g iki 300 g.

Po gimimo iki 3-ųjų gyvenimo metų

Šypsojimasis, griebimas, vertimasis, sėdėjimas, ropojimas, pirmieji garsai ir pirmasis suvokimas – 1-ųjų gyvenimo metų raidos etapų sąrašas ilgas. Šiuo laikotarpiu smegenys yra ypač aktyvios. Sulaukus 1-2 metų glaudžiau susijungia abu smegenų pusrutuliai – tai itin svarbu koordinacijai tarp dešinės ir kairės kūno pusės bei kalbos mokymuisi. Smegenys sparčiai auga, apie 1-ąjį gimtadienį jos sveria maždaug 750 g.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com