Skatinkite savo mažylio pasitikėjimą

Kai gerai jaučiamės patys, galime susidoroti su mažais gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Mes esame pasirengę išbandyti naujus dalykus ir galime pasiekti tai, ko trokštame. Tai tinka ir jūsų mažyliams. Stiprindami jų pasitikėjimą, mes padedame jiems augti laimingomis ir nepriklausomomis mažomis asmenybėmis.

Savigarbos ugdymas

Mažyliams augant ir vystantis, jie pradeda suvokti save kaip asmenybę ir tai stiprina jų savarankiškumo jausmą. Mažyliai žino, kaip jie atrodo, ir greitai suvokia, kokius dalykus jie gali atlikti. Šiame etape, kaip jie suvokia patys save, atspindima tai, ką kiti žmonės galvoja apie juos. Todėl labai svarbu parodyti savo mažyliui, kad jis yra mėgiamas ir nuostabus.

Rodykite meilę

Kuo dažniau mažyliui sakykite, kad labai jį mylite ir kaip smagu būti su juo kartu. Rodykite savo meilę daug kartų jį apkabindami, pabučiuodami ir kalbėdami švelnius žodelius. Papasakokite savo vaikui apie jo gerąsias savybes.

Kalbėkite ir klausykite

Kalbėdami su savo mažyliu, jūs leidžiate jam suprasti, kad jums patinka mažylio draugija. Kai atkreipiate dėmesį į tai, ką jis pasakė, parodote, kad jūs juo domitės ir jo verta klausytis.

Girkite ir drąsinkite

Kai mažyliai sugeba patys apsirengti, tai jiems suteikia didelį pasitikėjimą savimi. Būkite pasiruošę ištiesti pagalbos ranką ir daug kartų pagirkite už jų pastangas.

Siūlykite pasirinkti

Klausdami savo vaiko, kokius drabužius jis nori pasirinkti ar kokią knygą norėtų kartu skaityti, leidžiate jam jaustis labiau suaugusiu ir galinčiu kontroliuoti.

Būkite aktyvūs

Išbandykite daug naujų veiklų – tai yra puikus būdas atrasti, kas jūsų vaikui sekasi gerai arba ką jis gali mėgti.

Skatinkite draugauti

Pakvieskite savo vaiko draugus žaisti drauge arba sukvieskite kartu kitas mamas ir jų vaikus. Gebėjimas susidraugauti ir bendravimas su žmonėmis yra puikus savigarbos ugdymo būdas.

Kartu praleistas laikas

Rytiniai pokalbiai lovoje ar visos šeimos susirinkimas prie bendro stalo per šeimos šventes – rodo vaikui, kad jis turi ypatingą vietą savo šeimoje.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com