Pirmasis jūsų kūdikio gimtadienis

Tačiau kaip sukurti šią šventę, kad kiekvienam joje būtų gera?

Vakarėlio vieta

Pagalvokite apie patalpos, kurioje ruošiatės švęsti gimtadienį, dydį – kiek žmonių joje tilptų ir jaustųsi patogiai. Jei vakarėlį planuojate ne savo namuose, pasirūpinkite, kad vieta būtų tinkama vaikams. Pagalvokite apie laiptus, langus, elektros įrenginius – visa, nuo ko jums reikėtų saugoti kūdikius. Jei vakarėlį planuojate savo namuose, galbūt reikėtų apsvarstyti galimybę paruošti miegamąjį kaip atskirą vietą kūdikių vystyklams pakeisti. Šis kambarys turėtų būti skirtas ne tik jūsų mažyliui, bet ir kitiems kūdikiams, kurie svečiuosis. Paruoškite vaikams žaidimų vietą, kad jie galėtų saugiai ropinėti, pridėkite daug žaislų ir kitokių priemonių, skirtų vaikus dominančiai veiklai.

Svečiai

Didžioji dalis svečių tikriausiai bus suaugusieji, draugai ir giminaičiai, susirinkę švęsti drauge ypatingos jums dienos. Susitarkite su svečiais, kad alkoholis būtų laikomas vaikams nepasiekiamoje vietoje ir kad visi, norintys parūkyti, eitų į lauką. Į vakarėlį būtų protinga kviesti ne daugiau kaip penkis kūdikius, tuomet jame visiems bus linksma ir nebus per daug chaoso. Nesiekite tobulumo; nusiteikite, kad iš mažųjų svečių galite sulaukti ašarų, nuovargio ar nedidelių nelaimingų nutikimų būkite pasiruošusi drabužėlių bei valymo priemonių, kurių gali prireikti, jei netyčia bus išpilta kokių nors skysčių. Paprašykite, kad artimi draugai ar šeimos nariai vakarėlio metu prižiūrėtų jūsų kūdikį, kol jūs linksminsite svečius ar spręsite nenumatytas problemas.

Maistas ir gėrimai

Jei maistą svečiams planuojate gaminti pati, ruoškite jį kuo paprastesnį. Venkite patiekalų su skystais padažais ar tokių, kuriuos sunku valgyti stovint. Pasiūlykite tokius patiekalus, kuriuos būtų galima valgyti be stalo įrankių. Jeigu turite draugą ar giminaitį, mėgstantį gaminti, galite jo paprašyti padėti jums ruošti maistą. Nesistenkite visko daryti pati. Pagalvokite apie specialų maistą, skirtą mažiesiems svečiams, paruoškite jiems stalą atskirai nuo suaugusiųjų. Vaikai galės valgyti patys ir šventė vyks sklandžiau.

Gimtadienio tortas – svarbiausias šventės akcentas ir būsimų nuotraukų puošmena

Nupirkite ar pati iškepkite įdomų, neįprastą tortą. Svarbiausia nepamirškite atidžiai patikrinti jo sudedamųjų dalių. Per didelis medžiagų, pažymėtų E raide, ar cukraus kiekis gali būti žalingas jūsų kūdikiui ir kitiems mažiesiems svečiams.

Gimtadienio torto receptas

Tortas su persikų ir kriaušių kremu. Biskvito sudedamosios dalys:

 • 170 g minkšto margarino;

 • 170 g smulkaus rudojo cukraus;

 • 3 dideli kiaušiniai;

 • 170 g miltų su kepimo milteliais;

 • ½ arbatinio šaukštelio vanilės esencijos;

 • 15 ml (1 valgomasis šaukštas) vandens.

Kremo sudedamosios dalys:

 • 300 ml plaktos grietinėlės;

 • 3 valgomieji šaukštai cukraus pudros;

 • 75 g persikų griežinėlių;

 • 75 g kriaušių griežinėlių;

 • 30-45 ml (2-3 valgomieji šaukštai) abrikosų džemo.

Gaminimas

Įkaitinkite orkaitę iki 180° C ir ištepkite riebalais dvi 20 cm ilgio skardas. Dubenyje išsukite margariną ir cukrų, tuomet įmuškite kiaušinius, kartu su jais supilkite 1 valgomąjį šaukštą miltų. Suberkite likusius miltus, įtarkuokite šiek tiek citrinos žievelės, įberkite vanilės ir supilkite vandenį. Plakite tol, kol tešla taps puri. Padalintą į dvi dalis tešlą sudėkite į dvi jau paruoštas skardas ir kepkite orkaitėje apie 20 minučių, kol kepiniai švelniai pagels ir iškils. Ištraukite abi skardas ir išimtus biskvitus palikite atvėsti.

Tuomet iki standumo išplakite grietinėlę su cukraus pudra. Plonais griežinėliais supjaustykite persikus ir kriaušes ir įmaišykite juos į kremą. Abrikosų džemu aptepkite vieno iš iškeptų biskvitų paviršių, po to ant jo uždėkite antrąjį. Po kurio laiko užtepkite išplaktą grietinėlės, cukraus pudros ir vaisių kremą, papuoškite tortą persikų ir kriaušių puselėmis, ornamentą paįvairinkite konditerinėmis roželėmis. Kol patieksite svečiams, laikykite šaldytuve. Tortą pagal šį receptą sudaro apytiksliai 8 porcijos. Jos visos bus skirtos pirmojo gimtadienio svečiams!

Vakarėlio pradžios laikas ir trukmė

Planuokite vakarėlį atsižvelgdama į savo kūdikio miego laiką, nes tik pailsėjęs vaikas galės džiaugtis įvykiu. Atminkite, kad jūsų kūdikiui teks būti šventės dalimi apie pusantros valandos ar ilgiau. Po vakarėlio jis jausis šiek tiek pavargęs, galbūt netgi bus irzlus. Daugelis suaugusių svečių tikriausiai dar norės pabūti šiek tiek ilgiau, pabendrauti, kai sukaktuvininkas jau ilsėsis lovytėje.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com