Mokymas sėdėti ant puoduko

Daugelis tėvų laukia, kada vaikas pats prašysis ant puoduko, nes tai reiškia sauskelnių keitimo pabaigą. Tačiau šis procesas ne iš greitųjų. Kai kurie vaikai apsipranta per kelias dienas, tačiau kitiems prireikia keleto mėnesių. Ką daryti, kad vaikas nesunkiai atsisakytų sauskelnių?

Ar jūsų vaikas jau pasirengęs naudotis puoduku

Ieškokite ženklų, kad jūsų vaikas jau pasiruošęs naudotis puoduku. Geras ženklas galėtų būti tai, kad jis pradeda mėgdžioti suaugusiuosius. Kai kurie vaikai būna pasirengę jau vienerių metų amžiaus, o kai kuriems reikia laukti beveik iki trejų.

Mokymui naudokite tinkamas priemones

Jūs galite nupirkti vaikišką naktipuodį arba specialią tualeto kėdutę. Pirkdami žiūrėkite, kad atsisėdęs vaikas siektų kojytėmis grindis. Jam reikės tvirtai remtis kojytėmis į grindis tuštinantis.

Leiskite vaikui apsiprasti

Turbūt jau pastebite ir suprantate, kada jūsų vaikas nori tuštintis. Atėjus tokiam laikui, pasiūlykite jam atsisėsti ant puoduko ar specialios kėdutės su sauskelnėmis. Taip mažylis pradės sieti puoduką ir tuštinimąsi. Jei toks veiksmas jūsų vaikui atrodo bauginantis, neverskite jo. Laikykite puoduką vaikui matomoje vietoje. Kai vaikas apsipras ir be baimės sedės ant jo su sauskelnėmis, galite pamėginti jas nuimti. Tuo pačiu paaiškinkite, kad ir jūs prieš tai atlikdama visada nusimaunate apatinius drabužius. Galite parodyti, kur išpilamas puoduko turinys. Tegul vaikas stebi tai. Jei jis jaučiasi pakankamai drąsus, galite duoti jam nuleisti vandenį. Kai kurie vaikai bijo, kai tualete nuleidžiamas vanduo.

Jei vaikas bijo naudotis suaugusiųjų tualetu, galite uždėti specialiai vaikams skirtą dangtį. Nuraminkite savo vaiką, kad jam nėra ko bijoti. Kai reikės, yra specialus dangtis, ir mamytė ar tėvelis visada bus šalia. Galiausiai pamokykite jį apsimauti kelnytes ir gerai nusiplauti rankutes.

Mokymas atlikti gamtinius reikalus naktį

Gali praeiti daugiau laiko, kol mažylis išmoks prireikus nueiti į tualetą. Nakčiai prie prie jo lovelės palikite naktipuodį ir pasakykite, kad jis galės jus pakviesti, jeigu jam reikės pagalbos naktį.

Į visą mokymo procesą žiūrėkite optimistiškai

Naudojimasis puoduku ir klozetu jūsų vaikui yra visiškai nauja. Mažyliui gali būti labai nedrąsu pereiti prie sąmoningo veiksmo.
Pasirūpinkite, kad jis suprastų, jog tą patį daro visi suaugę, taip pat ir mamytė ir tėvelis. Būtinai pagirkite ir paskatinkite, jei jam pavyko pasinaudoti puoduku.

Patikinkite savo vaiką, kad jis gali bet kada pasinaudoti puoduku ir kad jūs visada būsite pasirengusi jam padėti. Labai svarbu, kad nesupyktumėte ir nebaustumėte vaiko, jei jam nutinka nelaimė. Tai gali pakenkti visai įgūdžių formavimosi eigai ir versti vaiką jausti nereikalingą gėdą ir drovumą einant į tualetą.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com