Kaip sutramdyti netinkamai besielgiantį vaiką

Kodėl mano vaikas elgiasi blogai?

Metas, kai vaikas pradeda vaikščioti, gali būti ypač nepalankus disciplinai. Pradeda ryškėti vaiko asmenybė, ir šis naujas žmogutis labai nori įrodyti savo nepriklausomybę.
Jei jūs su savo vaiku bandysite elgtis kaip su naujagimiu, jis tam labai priešinsis. Geriausias būdas priversti vaiką atlikti užduotis, kurių jis nenori – tai paversti jas žaidimais ir iššūkiais. Tiesioginiai reikalavimai greičiausiai tik sukels įprastą vaiko reakciją – „Ne!“ arba „Kodėl?“

Pasistenkite suprasti, kaip vaikas mato pasaulį

Jums bus lengviau, jei tam tikrus vaiko kaprizus vertinsite kaip normalią vaiko raidą. Nepaklusdamas jums ir blogai elgdamasis jis bando įtvirtinti savo individualumą.
Galite tikėtis tam tikro užsispyrimo, priešiškumo ir apmaudo. Išlikite rami ir atsiminkite, kad jūsų vaidmuo šiame etape yra mokyti ir rodyti pavyzdį. Pasaulis keri, jaudina, bet dažnai ir baugina vaiką, todėl pasistenkite įsivaizduoti pasaulį vaiko akimis. Taip jūs labai pasilengvinsite motinystės naštą.

Keletas praktinių patarimų, kaip suvaldyti nepaklusnų vaiką

Kai kurie žmonės linkę taikyti vaikams drausmės pertraukėles. Tai disciplinavimo priemonė, kurios esmė tokia: vaikas turi vienas tyliai pasėdėti keletą minučių tam skirtoje vietoje. Tuo metu vaikas negali su niekuo bendrauti ir kiti neturi bendrauti su juo. Vis dėlto dažnai būna sunkoka per drausmės pertraukėlę pasiekti tinkamą efektą. Tokio amžiaus vaikai negali nusėdėti, todėl jiems reikia kartoti paliepimą sėdėti arba neleisti keltis, o tai sukelia dar daugiau sumaišties. Geresnis būdas paveikti jūsų vaiką – nukreipti jo elgesį, perkelti dėmesį nuo nemalonios situacijos kur nors kitur. Šis būdas mažylius veikia geriau nei drausmės pertraukėlės. Geras nukreipimo pavyzdys – patraukti žaislą, kurį vaikas nuolatos mėto. Tuo pačiu metu jam reikia pasakyti, kad jei jis negali gražiai žaisti su žaislu, turės žaisti su kažkuo kitu.

Kvėpavimo sulaikymas

Kai kurie vaikai, negavę ko nori, sulaiko kvėpavimą. Priklausomai nuo jūsų vaiko amžiaus, yra keletas būdų, kaip susitvarkyti su tokiu elgesiu. Kūdikiams užtenka tiesiog švelniai papūsti į veiduką, ir jie vėl pradeda kvėpuoti. Jei vaikas vyresnis, galite jam pažadėti, kad jei jis pasakys, kokia problema, jūs padėsite ją išspręsti, bet jis turi liautis taip elgęsis. Sulaikydamas kvėpavimą, jūsų vaikas bando valdyti jus emociškai, jūs turite jam parodyti, kad tai nesuveiks.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com