Vitaminas D

Svarbus vitaminas, kurį ne taip lengva įsisavinti

Vitaminas D labai svarbus ne tik normaliam jūsų vaiko vystymuisi ir sveikiems dantims, organizme jis atlieka ir kitas svarbias funkcijas, pavyzdžiui, palaiko imuninę sistemą. Organizmas generuoja vitaminą žmogui būnant saulėje, dalį jo taip pat gauname su maistu. Tačiau gauti pakankamą vitamino D kiekį iš šių šaltinių gali būti tikras iššūkis.

Jei turite galimybę, pabūkite lauke

Bent du ar tris kartus per savaitę reikėtų pabūti lauke, pasidžiaugti saule – išeikite į lauką.Leiskite savo mažyliui 5–15 minučių pasikaitinti saulutėje, kad veido, rankų ir plaštakų oda gautų jos spindulių.

Atitraukite užuolaidas

Jei laiką leidžiate patalpose, atitraukite užuolaidas ir atidarykite langus, kad saulės spinduliai užlietų namus ir įtekėtų šviežio oro. Atminkite: vitaminas D odoje susidaro veikiant UV-B spinduliams. Šie spinduliai neprasiskverbia per stiklą, jie turi patekti tiesiai ant odos.

Maitinkite vaiką maistu, kuriame gausu vitamino D

Ruoškite vaikui tokį maistą, kuriame natūraliai daug vitamino D, pavyzdžiui, lašišą, sardines, tuną, kiaušinius ir kt. Rinkitės ir tokius maisto produktus, kurie papildyti vitaminu D: šio vitamino dedama į kai kuriuos pieno produktus, sojų produktus, tolesnio maitinimo pieno mišinius ir dribsnius. Apkritai rekomenduojama kasdien vartoti vitamino D papildomai. Jei nerimaujate, kad vaikas gauna nepakankamai vitamino D, pasitarkite su savo gydytoju arba sveikatos priežiūros specialistu.

Atminkite, kad sveika mityba ir sveikas gyvenimo būdas, geras miegas ir reguliari mankšta – geriausias būdas išlikti sveikam. Jei turite klausimų dėl kūdikio mitybos, susisiekite su mūsų specialistų komanda 880006262.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com