Cezario pjūvio operacija ir kūdikio žarnyno mikrobiota
Visi kūdikiai yra unikalūs. Jūs, kaip tėvai, stengiatės duoti savo kūdikiui kas geriausia, atsižvelgdami į viską, kas juos daro išskirtiniais, įskaitant jų gimimo būdą. Bet kartais aplinkybės turi viršenybę prieš mūsų pastangas. Gimdymas cezario pjūvio būdu yra operacija, atliekama tik ypatingomis aplinkybėmis ir skirta išgelbėti vaiko ar motinos gyvybę.
Mikrobiotos įtaka alergijos atsiradimui
Pirmosios 1 000 gyvenimo dienų – tai laikas, kuriuo formuojasi žarnyno mikrobiota, t. y. bendrosios bakterijos, gyvenančios žmogaus virškinamajame trakte. Jos sudėtis taip pat priklauso nuo būdo, kuriuo kūdikis gimė.2 Ar žinojote, kad gamta suteikia papildomą impulsą kūdikio imuninei sistemai, praturtinant jo žarnyną bifidobakterijomis, jam keliaujant per gimdymo kanalą?
Cezario pjūvis ir natūralus gimdymas
Įvairių tipų virškinamojo trakto kolonizacija yra labai svarbi norint, kad pirmaisiais gyvenimo metais tinkamai formuotųsi imunitetas. Natūraliai gimdamas naujagimis susiduria su gerosiomis bakterijomis, veikiančiomis jo imuninę sistemą jau gimimo metu.
Cezario pjūviui būdinga:
- jokio kontakto su motinos virškinamojo trakto ir makšties mikrobiota gimimo metu;
- tikėtinas motinos ir kūdikio odos kontaktas gali būti apribotas;
- tikėtina, kad gali būti vėliau pradedama maitinti krūtimi, ypač priešpieniu;
- gerųjų bakterijų kolonizacija gali įvykti vėliau4;
Svarbu
Motinos piene yra naudingų bakterijų, todėl žindykite kūdikį jei tik įmanoma, nes motinos pienas jam yra geriausias maistas! Jei dėl kokių nors priežasčių tai neįmanoma, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą ir kartu raskite jums tinkantį ir geriausią sprendimą.
Nuorodos:
[1] Cukrowska, B. „Can modulation of the intestinal microbiome be important in the prevention of allergic diseases? The role of bifidobacteria, with particular emphasis on Bifidobacterium breve“. Stand Med Pediatr, 2019 m.; 16: 69–77 p.
[2] Królak-Olejnik, B. „Caesarean section and the condition of the newborn and child in the future“. Praktinės pediatrijos forumas.
[3] Cukrowska, B. „Can modulation of the intestinal microbiome be important in the prevention of allergic diseases? The role of bifidobacteria, with particular emphasis on Bifidobacterium breve.“ Stand Med Pediatr, 2019 m.; 16: 69–77 p.
[4] Królak-Olejnik B. Caesarean section and the condition of the newborn and child in the future. Practical Pediatrics Forum.