Peršalimas ir gripas

Čiaudulys, kosulys, o kai kada karščiavimas... Peršalimas ar gripas – menkas malonumas kiekvienam, o ypač mažam vaikui. Dažnai manoma, kad susergama tik dėl šalto oro arba peršlapus lietuje. Tačiau taip nėra. Peršalimus ir gripą sukelia virusinės infekcijos, o ne drėgni orai ar šaltis. Tai reiškia, kad šiomis virusinėmis infekcijomis galime susirgti visus metus, ne tik žiemą ar rudenį. Tačiau kaip tai nutinka? Lauke atšalus, daugiau laiko praleidžiame patalpose, todėl dažniau būname arčiau vieni kitų. Virusas sklinda lašeliais, kuriuos perduodame čiaudėdami arba kosėdami. Todėl būnant patalpose virusas lengviau plinta – vienas žmogus jį perduoda kitam. Dėl šios priežasties jūsų mažylis net ir darželyje gali susirgti peršalimo infekcija.

Kaip apsisaugoti nuo peršalimo ir gripo?

Mus visada supa virusai. Jei žmogaus imuninė sistema yra silpnesnė nei įprastai ir tas žmogus suserga, tikėtina, kad jis perduos virusą kitiems žmonėms. Šie užsikrės, kai virusas pateks į jų organizmą per nosį, akis ar burną. Kas kartą, kai paliesite nosį arba galbūt tokia nešvaria ranka perbrauksite vaikui per veidą, norėdami pavalyti jį po pietų, virusu galite užsikrėsti ir patys, ir užkrėsti savo mažylį. Štai kodėl taip svarbu dažnai plauti rankas patiems ir mažyliui! Gera higiena – labai svarbus dalykas, norint apsisaugoti nuo viruso patiems ir apsaugoti savo vaiką.

Patarimas. Norėdami apsisaugoti nuo gripo ir (arba) peršalimo, būtinai dažnai bent po 20 sekundžių plaukitės rankas ir plaukite mažylio rankutes, kad ant jų nebūtų virusų.

Taip pat svarbu reguliariai vėdinti patalpas, eiti pasivaikščioti ir būti fiziškai aktyviems lauke bei subalansuotai maitintis.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com