Nėštumo metu gerai maitinkitės ir sumažinsite riziką jūsų kūdikiui susirgti alergija

Ar žinote, kad tai, ką valgote nėštumo metu, gali turėti įtakos kūdikio imuninei sistemai ir tam, ar vėliau gyvenime jis susirgs alerginėmis ligomis?

Kodėl svarbu padėti imuninei sistemai formuotis?

Imuninė sistema gina organizmą nuo infekcijų ir saugo kūno ląsteles. Imuninė sistema yra visą organizmą apimantis tinklas, o jo didžioji dalis yra žarnyne. Sergant alergija, imuninė sistema neveikia taip, kaip turėtų. Tuomet imuninė sistema per daug stipriai reaguoja į alergeną (pavyzdžiui, maistą, vaistą ar vabzdžio įkandimą) ir tai sukelia alergines reakcijas, kaip antai išbėrimus, egzemą, o sunkiais atvejais – anafilaksinį šoką.

Dabar ekspertai jau žino daugiau, kaip mityba nėštumo metu gali paveikti besiformuojančią vaiko imuninę sistemą. Tai reiškia, kad jau nėštumo metu galite  įtakoti jūsų vaiko imuniteto funkciją ir sumažinti riziką vėliau gyvenime susirgti alergija.

Ką valgyti, norint sumažinti alergijų riziką?

Ekspertai rekomenduoja nėštumo metu laikytis negriežtos dietos ir neriboti mitybos, valgyti produktus, turinčius omega 3, vitamino D ir maistą, padedantį formuoti įvairią žarnyno mikrobiotą. Tai gali padėti sumažinti riziką vaikui susirgti alergijomis.

Mityba be apribojimų

Nėštumo metu, jei pati nesate alergiška, svarbu  valgyti ir riešutų, ir žuvies, ir kiaušinių. Mityba be apribojimų nėštumo metu reikalinga tam, kad būtų galima užtikrinti, jog ir jūs, ir jūsų kūdikis gautų pakankamai energijos, vitaminų ir mineralinių medžiagų.

Omega 3

Pasirūpinkite, kad nėštumo metu jūsų maisto racione būtų ilgosios grandinės polinesočiosios omega 3 dokozaheksaeno rūgšties (DHR) ir eikozapentaeno rūgšties (EPE) – valgykite riebią žuvį, tokią kaip atlantinę skumbrę ir lašišą, kuriose šių rūgščių gausu. Stenkitės nėštumo metu ir maitindamos krūtimi suvalgyti jų po 2–3 porcijas per savaitę. Tai kūdikiui gali padėti apsisaugoti nuo egzemos ankstyvuoju gyvenimo etapu. Kiti omega 3 rūgščių šaltiniai – riešutai ir sėklos.

Vitaminas D – gauti pakankamai saulės

Vitamino D trūkumas nėštumo metu gali būti susijęs su didesniu sergamumu alergijomis. Nėra lengva gauti reikiamą vitamino D kiekį iš natūralių šaltinių – šio vitamino yra tik keliuose maisto produktuose. Jis daugiausia susidaro veikiant saulės šviesai. Jei saulėje būnate retai, reikia pasitarti su savo sveikatos priežiūros specialistu ir patikrinti, koks vitamino D lygis yra jūsų organizme, o jei reikia – pradėti vartoti jo papildus.

Sveika žarnyno mikrobiota

Rūpinantis sveika žarnyno mikrobiota, sustiprinama ir imuninė sistema. Norėdami formuoti sveiką žarnyno mikrobiotą, papildykite savo mitybą probiotikais, pavyzdžiui dažnai valgykite  jogurtus ar kitus fermentuotus produktus, kuriuose gausu gerųjų bakterijų -probiotikų.

Taip pat svarbūs ir prebiotikai, jie – tarsi probiotikų maistas, padedantis gerosioms bakterijoms augti ir apsisaugoti nuo kenksmingų bakterijų. Prebiotikų yra įvairiuose produktuose, pavyzdžiui, bananuose, cikorijose, svogūnuose, pomidoruose ir net česnakuose.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com