Kūdikio imuniteto vystymasis

Imuninės sistemos vystymasis ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu turi įtakos vaiko sveikatai ateityje. Vos tik gimusio kūdikio imunitetas nėra pakankamai išsivystęs, todėl reikia laiko, kad jis išmoktų reaguoti į patogenus. Per pirmąsias tūkstantį gyvenimo dienų tinkama mityba padeda užtikrinti, kad vaiko imunitetas būtų stiprus. Gerai funkcionuojanti imuninė sistema mažina alergijų pasireiškimo riziką bei imlumą infekcijoms ir apsaugo nuo autoimuninių ligų. Nėštumo metu mažylis per placentą pasisavina Jūsų antikūnius. Vėliau tuo užsiima mažylio imuninė sistema.

Virškinimo sistemos įtaka imunitetui

Žarnyne gyvenančios gerosios bakterijos yra vienas svarbiausių imunitetą stiprinančių veiksnių. Šios bakterijos kūdikio žarnyne pradeda formuotis gimdymo metu ir netrukus po gimimo. Natūralaus gimdymo metu vaikas iš motinos gimdymo takų pasisavina natūralią mikroflorą – tai pirmoji jo imuniteto apauga. Subalansuotas maistas teigiamai veikia žarnyno mikrobiotą ir imuninę sistemą.

Mamos piene yra prebiotikų, kurie yra nesuvirškinami angliavandeniai. Jie gerina virškinimo sistemos mikrobiotą ir stiprina mažylio organizmo apsaugą. Prebiotikai teikia maistines medžiagas  gerosioms žarnyno bakterijoms ir padeda išvengti nepageidaujamų mikroorganizmų.

Mažylio imuninės sistemos treniravimas

Vaiko imuninė sistema nuolat pasirengusi mokytis. Galima sakyti, kad imuninės sistemos susiformavimo lygis gimimo metu siekia 10 %, todėl imunitetą reikia nuolat treniruoti.

Brolių ar seserų turintiems vaikams kyla didesnė rizika susirgti įvairiomis ligomis. Tačiau kuo vaikas vyresnis, tuo stipresnis jo imunitetas, todėl mažiau tikėtina, kad jis susirgs tokiomis infekcijomis kaip gripas. Toliau rasite keletą patarimų, kaip sustiprinti kūdikio imuninę sistemą.

  • Reguliariai mankštinkitės (geriausia – gryname ore, įskaitant žiemos mėnesius ar esant blogam orui).

  • Gaukite pakankamai miego, palaikykite tinkamą poilsio režimą, venkite streso ir triukšmo.

  • Venkite kraštutinių higienos įpročių – natūralus sąlytis su aplinkoje esančiais mikrobais aktyvina imuninę sistemą.

  • Pasirūpinkite skiepais, kurie rekomenduojami vaikams pirmaisiais gyvenimo metais.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com