Kiek svarbus vaiko miegas?

Miegas mūsų organizmui yra labai svarbus, juk miegodami pailsime ir pasiruošiame naujai dienai. Jūsų vaikui šis procesas dar svarbesnis. Kasdien jūsų mažylis išgirsta naujų garsų ir išmoksta naujų judesių, todėl labai svarbu, kad jis pakankamai pailsėtų ir galėtų visą informaciją reikiamai apdoroti. Be abejo, miegas labai svarbus ir jo imuninei sistemai.

Kokią reikšmę turi naujagimio miegas?

Miegas dažnai laikomas pasyvia veikla, nors iš tiesų tai yra aktyvus procesas. Nepaisant budrumo valandų, per kurias jūsų mažylis gali viską ištyrinėti, daug kas vyksta ir jam miegant. Kūdikių miegas skiriasi nuo suaugusiųjų, o unikalios jo savybės padeda mažyliams mokytis. Kūdikio smegenys vystosi ir bręsta, ruošdamosi apdoroti ir tyrinėti. Tyrimai patvirtina, kad kūdikiai mokosi ir apdoroja reakcijas į juos supantį pasaulį … miegodami.

Miegas ir imuninė sistema

Kad imuninė sistema tinkamai veiktų ir nenusilptų, būtina išsimiegoti. Nuolat nepakankamai išsimiegojęs vaikas gali greitai susirgti vos pasigavęs virusą. Miegant imuninė sistema gamina baltymus, vadinamus citokinais. Jūsų vaikui pasigavus infekciją citokinų gamyba išauga, kad organizmas įveiktų infekciją. O jei miego trūksta, sumažėja ir šių apsauginių baltymų gamyba, ir įprastai su infekcija1 kovojančių antikūnų bei ląstelių skaičius.

Todėl miegas ypač svarbus vaikui susirgus. Laikantis tinkamo miego režimo ir mažyliui pakankamai miegant, jam bus lengviau pasveikti. Be to, tuo metu, kai jis nueina pogulio, kad sustiprintų savo imunitetą, jūs taip pat galite skirti laiko sau, kad atgautumėte jėgas. Dviguba nauda!

Patarimai, kaip padėti vaikui lengviau užmigti

Yra žmonių, kuriems užtenka mažiau miego nei kitiems, tačiau beveik visiems reikia gerai išsimiegoti naktį. Naujagimiai didžiąją paros dalį praleidžia miegodami ir augant jų miego intervalai palaipsniui didėja, ko pasekoje, susiformuoja dienos ir nakties miego ritmas. Tačiau dauguma tėvų pastebi, kad vaikui ne visada būna lengva užmigti, kaip suaugusiajam. Štai keletas patarimų, kaip padėti vaikui lengviau užmigti!

https://www.aptaclub.lt/lt/kudikio-sveikata/raida/svarbu-zinoti/kad-miegas-butu-ramesnis
https://www.aptaclub.lt/lt/kudikio-sveikata/raida/svarbu-zinoti/patarimai-saldziam-miegui

1.Eric J. Olson, M.D., Lack of sleep: Can it make you sick? [Miego stoka: ar ji gali susargdinti?], 2018 m., https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/insomnia/expert-answers/lack-of-sleep/faq-20057757

 

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com