Geriausi maisto produktai vaiko imuninei sistemai vystyti

Mityba ankstyvuoju gyvenimo etapu gali įtakoti imuninės sistemos formavimąsi daugeliui metų į priekį. Jei imuninė sistema veikia gerai, yra mažesnė tikimybė, kad jūsų mažylis bus alergiškas. Be to, jam geriau pavyks įveikti įvairias paprastas infekcijas, pavyzdžiui, peršalus.Tam, kad susiformuotų stipri ir atspari imuninė sistema, labai svarbūs pirmieji metai, o dar geriau pradėti tuo rūpintis jau nėštumo laikotarpiu.

Į ką atkreipti dėmesį?

Nustatyta ir įrodyta, kad vitaminai A ir D padeda palaikyti imuninės sistemos funkciją. Cinkas ir geležis yra taip pat svarbūs imunitetui. Jei trūks cinko, gali sutrikti imuninė reakcija, o dėl geležies trūkumo imunitetas bendrai susilpnėja. Stiprinant žarnyno mikrobiotą sustiprinama ir imuninė sistema. Vaiko mitybą galima papildyti probiotikais, kurių yra jogutuose, kituose fermentiniuose ar raugintuose produktuose.

Mitybą svarbu papildyti ne tik probiotikais, bet ir prebiotikais. Jie – tarsi probiotikų maistas, padedantis gerosioms bakterijoms augti ir apsisaugoti nuo kenksmingų bakterijų. Prebiotikų yra įvairiuose produktuose: bananuose, cikorijose, svogūnuose, pomidoruose ir net česnakuose. Kai kurie pieno mišiniai kūdikiams ir pieno gėrimai vaikams taip pat yra papildyti prebiotikais. Tokie produktai gali puikiai papildyti kasdienę mažylio mitybą.

Atkreipti dėmesį į visą mitybą

Kalbant apie mitybą, ypač apie vaiko mitybą, kartais pernelyg įsileidžiama į smulkmenas. Geriausia, ką galima padaryti norint stiprinti vaiko imunitetą – kreipti dėmesį ne į atskiras maisto medžiagas, bet įvertinti bendrą jo mitybą. Todėl labai svarbu, kad kasdien maitintume vaiką įvairiais maisto produktais, pasirinkdami produktus iš skirtingų maisto grupių. Kuo įvairiau, tuo geriau – net jei po labai nedaug. Vaikui reikia duoti daug įvairių spalvų vaisių ir daržovių, nepamiršti ankštinių augalų ir, jei galima, lęšių. Įtraukite į mitybą duonos gaminius bei grūdus, stenkitės rinktis visų grūdo dalių produktus, taip pat gaminkite patiekalus iš ryžių, makaronų, kuskusą ir bolivines balandas. Rekomenduojame rinktis kokybišką mėsą bei nepamiršti pieno produktų. Mitybai paįvairinti išbandykite ir pieno produktų alternatyvas- augalinės kilmės riešutų ar sojų produktus.

Užpildyti spragas

Nors ir padarysite viską, kad tik jūsų mažylio mityba būtų „ideali“, jis vis tiek gali būti išrankus – kai kada norės valgyti, o kartais nenorės. Kartais sakys, kad jam neskanu, kai kada jį pykins. Todėl ne visada lengva pasiekti, kad vaikas kiekvieną dieną suvalgytų pakankamai skirtingų maisto produktų.

Jei mažylis valgo nedaug, bet norite pasirūpinti, kad jis gautų pakankamai maisto medžiagų, tokiu atveju puikiai tiks tolesnio maitinimo pieno mišinys „Aptamil 2”. Šiame pieno mišinyje kūdikiams yra 16 svarbių vitaminų ir mineralinių medžiagų, o taip pat prebiotikų.

Valgyti smagu

Kad galėtumėte įtraukti daugiau visaverčių maisto produktų į savo vaiko mitybą, kai kada pamėginkite kartu su šeima paeksperimentuoti. Paprašykite vaiko pagalbos išsirinkti ir paruošti patiekalą, kurį jis valgys. Pavyzdžiui, kartu paruoškite picą arba suktinukus, kad mažylis pats galėtų pasirinkti, ką į juos įdėti. Galite kartu pasipjaustyti šviežius vaisius bei daržoves – pavyzdžiui, iš ryto paruošti morkas, agurkus ir obuolius bei užkandžiauti jais visą dieną. Vaikai juos gali valgyti kartu su sūriu, užtepais ar trupučiu riešutų sviesto (žinoma, jei vaikai nealergiški tokiam produktui).

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com