Antibiotikai

Jei mažylis suserga

Vaikai mėgsta žaisti su smėliu, glostyti gyvūnus ar išdykauti su kitais vaikais darželyje. Tyrinėdamas pasaulį vaikas susiduria su daugybe bakterijų bei virusų. Tačiau jų paveiktas mažylis gali susirgti, o taip nutikus tėvai dažnai neranda kito būdo jam padėti, tik prašyti, kad gydytojas skirtų antibiotikų. Tačiau antibiotikai susirgusiam vaikui ne visada padės, mat jei šie vaistai vartojami netinkamai arba dėl netinkamos priežasties, iš tiesų jie gali net pakenkti

Kas yra antibiotikai?

Natūralu, kad vaikui susirgus, tėvai stengiasi jį išgydyti. Tačiau norėdami suprasti, kaip tinkamai tą padaryti, turėtumėte žinoti, kas yra antibiotikai ir kaip jie veikia, taip pat – ko jie negydo.

Antibiotikai – tai vaistai, įveikiantys bakterijų sukeliamas infekcijas, pavyzdžiui, streptokokinę anginą, kokliušą ir šlapimo takų infekcijas. Antibiotikai užmuša sukeliančias infekciją blogąsias bakterijas arba neleidžia joms augti ar daugintis. Tačiau, jei vaikas suserga dėl viruso, antibiotikai negelbsti. Keli dažniausiai pasitaikančių virusinių susirgimų pavyzdžiai – peršalimai, dauguma gerklės uždegimų arba gripas.

Prieš vartodami antibiotikus visada pasikonsultuokite su gydytoju. Žinoma, jei gydytojas nusprendė skirti jūsų mažyliui antibiotikų, nereikia baimintis: juk gydytojas žino, kada jų reikia iš tiesų.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com