5 kasdieniai būdai vaiko imuninei sistemai stiprinti

  • Svarbiausi dalykai

  • Tam, kad imunitetas būtų stiprus, labai svarbu rinktis kokybišką, sveiką, ir įvairų maistą

  • Vitaminas D yra svarbus imuninės sistemos vystymuisi

  • Labai svarbu miegas ir fizinis aktyvumas

Pagrindinis dalykas, apsaugantis mus nuo ligų ir infekcijų – mūsų imuninė sistema, tačiau ji kinta. Ką tik gimusio kūdikio imuninė sistema dar nėra visiškai subrendusi. Ji formuojasi ir auga kūdikiui bręstant, tad tėvai stengiasi, kad vaikas įgytų kuo stipresnį ir atsparesnį imunitetą. Štai penki būdai kūdikių imuninei sistemai stiprinti ir ugdyti.

1. Rinktis kokybišką maistą

Ar mažylio imuninė sistema atspari, priklauso nuo maisto, kurį jis valgo. Kokybiškame maiste yra svarbiausi ų vitaminų ir mineralinių medžiagų, labai reikalingų imuninei sistemai formuotis (taip pat ir vaikui augti).

Stenkitės, kad jūsų mažylis vartotų kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, visų grūdo dalių produktų, valgytų ankštinius augalus ir mėsą. Jei vaikas nemėgsta daržovių, ruoškite jam vaisių ir daržovių glotnučius, paįvairinkite daržovėmis makaronų patiekalus ir sriubas arba kartu su savo mažyliu kurkite įdomius ir smagius patiekalus, pavyzdžiui, supjaustykite vaisius ir daržoves įdomiomis formomis ar suverkite juos ant iešmų, kad būtų įdomiau. Venkite stipriai perdirbtų maisto produktų, nes juose gali būti daug riebalų, cukraus ir druskos.

2. Vaikas turi gauti ir naudingų imuninei sistemai maisto medžiagų

Imuninę sistemą stiprina ne tik kokybiškas maistas, bet ir tam tikros maisto medžiagos. Pavyzdžiui, mineralas cinkas. Jis padeda palaikyti normalią imuninės sistemos funkciją. Daug cinko yra mėsoje, vėžiagyviuose (įsitikinkite, kad vaikas nėra jiems alergiškas) ir riešutuose.

„Aptamil 2“ ir „Aptamil 3“ sudėtyje taip pat yra cinko. Svarbu atminti, kad šiuos tolesnio maitinimo pieno mišinius reikėtų vartoti kartu su kokybišku ir įvairiu maistu.

3. Pasidžiaukite saule

Vitaminas D, susidaręs odoje, veikiamas saulės spindulių, yra junginys, svarbus jūsų mažylio sveikatai. Vitamino D reikia ne tik kaulų struktūrai, bet ir imuniniam atsakui stiprinti. Tyrimai rodo, kad vitamino D trūkumas susiję su didesniu sergamumu autoimuninėmis ligomis – neįprastomis reakcijomis, kai imuninė sistema pradeda naikinti sveikas organizmo ląsteles.

4. Būkite fiziškai aktyvūs

Fizinė veikla svarbi bet kokio amžiaus žmogui. Teigiama , kad vidutinis fizinis aktyvumas padeda stiprinti imuninę sistemą. Be to, svarbu ir kita: lauke mažylis tikriausiai neišvengs nešvarumų – jau esame apie tai kalbėję – ir tai labai gerai. Išėjęs į lauką vaikas susidurs su įvairiomis bakterijomis, kurios natūraliai gyvena aplinkoje. Susidūrusi su šiomis, palyginti, nekenksmingomis bakterijomis imuninė sistema pasirengia įveikti ir rimtesnes infekcijas.

5. Užtikrinkite gerą vaiko poilsį

Kasdieninis vaikų pietų miegas reikalingas ne tik tam, kad tėvai galėtų trumpai atsikvėpti ir ramiai pabūti tyloje. Moksliniai tyrimai rodo, kad miegą ir stiprų imunitetą sieja tiesioginis ryšys. Kokybiškas miegas stiprina imuninį atsaką, o šis yra imuninės atminties pagrindas – tokia imuninė atmintis padės jūsų mažyliams įveikti būsimas infekcijas.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com