Kodėl Mažasis nėra Didelis?

Vaiko energijos ir maistinių medžiagų poreikis skiriasi nuo suaugusio žmogaus. Mažylio skrandis yra maždaug penkis kartus mažesnis už suaugusiojo. Todėl su kiekvienu šaukštu vaikas turi gauti kur kas daugiau maistinių medžiagų.
Lyginant su suaugusiuoju, 1 vaiko kūno kilogramui reikia:

  • 5,5 kartus daugiau geležies;

  • 4 kartus daugiau kalcio;

  • 3 kartus daugiau svarbių riebalų rūgščių;

  • 7 kartus daugiau vitamino D.

Kai vaikui sukanka vieneri, jis pradeda valgyti visų maisto grupių produktus, tačiau pereiti prie įvairaus valgiaraščio reikia protingai. Siekiant išsiaiškinti, kiek tėvai žino apie mažų vaikų mitybą, buvo atliktas tyrimas  „Tėvų apklausa apie 1–3 metų vaikų mitybos įpročius“*. Rezultatai atskleidė, kad 17 % tėvų pripažįsta, jog jiems trūksta žinių apie sveiką maistą ir jo paruošimą, o 21 % tėvų nurodė, kad jiems trūksta laiko valgiui gaminti.
Informacine kampanija „Mažasis nėra Didelis“ siekiama šviesti tėvus apie sveiką mitybą bei pasiūlyti praktiškų, greitai ir lengvai paruošiamų receptų, kurie patiktų ne tik mažyliui, bet ir visai šeimai.

*Socialinis tyrimas-tėvų apklausa atlikta portale maminuklubs.lv 2018 metų rugpjūčio–rugsėjo mėn. Apklausoje dalyvavo 590 tėvų, auginančių 1–3 metų vaikus.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com