Stipri imuninė sistema – mažiau galimybių alergijoms

Gera žinia: nuo alergijų galima apsisaugoti. Jei jūsų šeimoje sergama alergijomis, tikimybė, kad jūsų vaikas ilgainiui taip pat susirgs alergija, didėja. Vis dėlto, jūs galite veiksmingai nuo jos apsisaugoti kuo anksčiau pradėję stiprinti imuninę sistemą. 

Alergija – tai per stipri imuninės sistemos reakcija į nekenksmingas medžiagas, kaip antai maisto medžiagas. Ji netinkamai sureaguoja į svetimkūnius ir klaidingai naikina juos kaip užkratą.

Taigi rizika pasireikšti alergijoms yra neatsiejama nuo imuninės sistemos:

Jei ji vystosi sveikai, ji moka atskirti tai, kas „pavojinga“ ir kas „nekenksminga“, ir tinkamai reaguoti. Ji aktyvina apsaugą nuo kenksmingų užkratų, nustato ir toleruoja iš tiesų nekenksmingus „alergijas išprovokuojančius elementus“.

 

Kaip galima apsisaugoti nuo alergijų? 

  • Mityba turi ypatingą reikšmę imuninei sistemai. Maitinimas motinos pienu – geriausia apsauga, nes motinos piene natūraliai mažai alergenų ir daug antikūnių. 

  • Jei jūsų kūdikiui yra alergijos išsivystymo rizika ir jus negalite jo maitinti vien motinos pienu, geriausia rinktis hipoalerginį kūdikių mišinį. Jame mažesnis kiekis alergenų, t.y. pieno baltymai suskaidyti į mažesnias daleles ir tai padeda sumažinti alergijos išsivystimo riziką.

  • Imuninė sistema treniruojasi ir mokosi susidurdama su iššūkiais, kaip antai šalčiu, nedideliais nešvarumais ir ankstyvu kontaktu su kitais vaikais. Todėl tėvai visada gali ir turi pasirūpinti, kad jų vaikai patirtų įvairios aplinkos įtakas – tėvai turi leisti vaikams atrasti pasaulį.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt