Mano kūdikis serga alergija. Ką daryti?

Jei jūsų kūdikiui pasireiškia alerginė reakcija į tam tikrus maisto produktus, turite pasitarti su vaikų gydytoju. Jis patars jums, ko reikia imtis.

Kai ką galite padaryti ir jūs patys – pašalinkite rizikos veiksnius, sustiprinančius alergijas: pasirūpinkite, kad namuose būtų kuo mažiau dulkių ir pakankamai vėdinkite juos. Drėgnas oras ir bloga oro apykaita sukuria puikią aplinką pelėsiams, o jie skatina alergijas.

 

Atraskite maisto pasaulį

Jei jūsų vaikas alergiškas tam tikriems maisto produktams, turite pasitarti su vaikų gydytoju ir išsiaiškinti, ką reikėtų daryti toliau.

Net jei iš vaiko mitybos reikia pašalinti maisto produktus, turėtumėte ir toliau pamažu, atsargiai plėsti vaiko maisto racioną. Būtinai stebėkite, kaip jūsų vaikas reaguoja į kiekvieną naują maisto produktą.

Beje, nereikia šalinti iš vaiko mitybos produktų tik dėl to, kad, jūsų manymu, jie gali kelti problemų. Jei jūsų kūdikiui nepasireiškia jokios alerginės reakcijos, galite palikti jo maisto racione įvairius produktus, pavyzdžiui, pieną, įvairius glitimo turinčius produktus ar žuvį. Jei abejojate, pasitarkite su pediatru – jis padės jums pasirinkti tinkamą maistą.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt