Kuo praverčia maisto ženklinimas kontroliuojant kūdikio alergiją?

Kaip skaityti etiketes ir sudedamųjų dalių sąrašus?

Jei jūsų kūdikis alergiškas maisto produktams, būtinai turite atidžiai perskaityti etikečių informaciją. Tiksliai žinodami, kas yra maisto produktuose, ir turėdami visą reikiamą informaciją galėsite tinkamai išsirinkti, todėl svarbu suprasti, kas parašyta maisto produktų etiketėse.

 

Kaip mokėjimas skaityti maisto etiketes padės kontroliuoti kūdikio alergiją?

Jei jūsų kūdikis yra alergiškas maisto produktams, gerai suprantate, kaip atidžiai reikia rinktis perkamą maistą. Nors iš pradžių mintis, kad reikės tikrinti visas perkamo maisto etiketes, atrodo bauginanti, netrukus greitai įprasite tą daryti.

Maisto produktai ženklinami tam, kad žinotumėte, ką renkatės, o Europoje taikomose ženklinimo taisyklėse reikalaujama aiškiai nurodyti ant pakuotės sudedamąsias dalis, kad alergiški žmonės galėtų lengviau atpažinti tas dalis, kurių jie turi vengti.

Daugelyje pakuočių taip pat nurodomi patariamieji ženklai. Tai žodžiai „sudėtyje gali būti“, juos neabejotinai esate matę ant įvairių produktų, kaip antai pusryčių dribsnių, sausainių ir riešutų pakelių. Šią frazę gamintojai dažnai naudoja norėdami įspėti. Kartais žmonės skundžiasi, kad ji vartojama pernelyg dažnai arba netinkamai, vis dėlto Maisto standartų agentūra pripažįsta, kad ji tiesiog neįkainojama sergantiems alergija žmonėms ir bendradarbiauja su maisto pramone, siekdama pateikti visuomenei aiškias rekomendacijas, paaiškinti, kodėl šie ženklinimo terminai yra vartojami ir ką jie reiškia.

 

Patarimai, kaip rasti informaciją apie alergiją maisto produktų etiketėse

Nors maisto etiketės mums turi padėti, kai kada jos būna ne visai aiškios, nes jose vartojami keli skirtingi vieno bendro alergeno pavadinimai. Toliau nurodyti terminai yra tik keli pavyzdžiai, kaip ant maisto pakuotės gali būti ženklinamas pienas ir pieno ekstraktas.

  • Beta laktoglobulinas

  • Kazeinas

  • Išrūgos

  • Hidrolizuotas pieno baltymas

  • Laktozė

  • Laktoferinas

  • Laktoglobulinas

Yra ir kitų sudedamųjų dalių, kurios, atrodytų, yra pagamintos iš pieno, nors taip ir nėra, pavyzdžiui, kokosų grietinėlė arba kokosų milteliai. Pradžia gali būti sunkoka, tačiau, jei turite vaiką, kuriam diagnozuota alergija, netrukus įprasite atpažinti tas sudedamąsias dalis, kurių vaikui reikia vengti.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt