Kaip kasdien kontroliuoti kūdikio alergiją?

Saugu kaip namuose

Kaip išvengti alergenų už namų ribų?

Išgirdę kūdikio alergijos diagnozę, daugelis tėvų pajunta palengvėjimą, tačiau kai kada ji lieka visam gyvenimui, tenka viską visada gerai apgalvoti, daug kuo pasirūpinti ir daug ką suplanuoti.

Jei žinosite, kam kūdikis yra alergiškas, gana nesunkiai apsaugosite jį savo namuose. Tačiau kur kas sunkiau apsaugoti vaiką nuo alergenų už namų ribų, ypač tuomet, kai nesate šalia ir negalite juo pasirūpinti.

Patikėti savo kūdikį kam nors prižiūrėti – didelis iššūkis visiems tėvams, tačiau jei kūdikį reikia saugoti ir dėl alergijos maisto produktams, kyla ypač daug nerimo. Vis dėlto, leisdamas laiką su šeimos nariais ar naujais draugais, kūdikis gauna puikią progą įgyti daugiau socialinių įgūdžių, o jums tai proga mokytis pasitikėti kitu žmogumi.

 

Kaip išvengti alergenų už namų ribų?

Diagnozuota alergija maisto produktams nereiškia, kad jūsų kūdikis „kitoks“ ir tai nereiškia, kad vaikas negali žaisti su savo draugais. Aiškiai žinodami, kokia alergija jis serga, galėsite gana nesunkiai ją kontroliuoti, ypač, jei pateiksite prižiūrintiems jūsų kūdikį asmenims elgesio taisykles ir visi žinos, kaip jį apsaugoti.

 

Šventės – kaip jose dalyvauti mažyliams sergantiems alergija maisto produktams?

Jei jūsų kūdikis serga alergija maisto produktams, ne visada pradžiugins mintis, kad laukia vakarėlis, į kurį eisite kartu, tačiau iš tiesų alergija nekliudo jam dalyvauti ir smagiai praleisti laiką – lygiai kaip ir kitiems. Galbūt šią išvyką reikės kruopščiai suplanuoti ir pasirūpinti, kad jis nenukentėtų dėl savo ligos, o aplinkoje, kurioje ruošiamas maistas, nebūtų alergenų. Tačiau šias problemas galima išspręsti – juk, šiaip ar taip, galima net pasisiūlyti padėti virtuvėje.

Kartais sunku girdėti, ką žmonės mano apie alergiją, ypač jei kūdikiui pasireiškia matomi alergijos požymiai, pavyzdžiui, odos liga. Saugodamiesi ne visi norės pakviesti jūsų mažylį žaisti kartu, o tai gali skaudinti. Tačiau pasikalbėjus, ir kiti tėvai geriau suvoks, kas yra alergija, galbūt supras, kaip alergija paveikia kai kuriuos vaikus, todėl nebijokite papasakoti jiems, ką žinote patys.

 

Kelionės ir alergija

Sergančių alergija maisto produktams vaikų tėvams problemų sukelia ir atostogos, tačiau ir jas galima išspręsti iš anksto suplanavus kelionę. Nesvarbu, ar keliaujate į užsienį, ar liekate šalyje, reikia įvertinti kelis svarbiausius dalykus, pavyzdžiui, kur apsistosite, kaip ten nuvyksite ir kuo maitinsitės.

Kad ir kur keliausite, verta žinoti, kur bus artimiausia ligoninė, jei (nors ir mažai tikėtina) prireiktų skubios pagalbos. Jei kūdikis serga sunkia alergija maisto produktams, paprasčiausia būtų apsistoti ten, kur galėtumėte patys gaminti maistą. O jei nusprendžiate vykti į užsienį, bet nemokate tos šalies kalbos, galbūt reikėtų pasiimti kelias vertimų korteles arba išmokti kelias naujas frazes, kad prireikus kokios nors gydytojų ar mitybos specialistų pagalbos, galėtumėte ją gauti.

Nors gyvenant su kūdikiu, kuriam diagnozuota alergija maisto produktams, gali tekti laikytis neįprastos kasdienės tvarkos, sėkmingai nustatyta diagnozė – tai jau pusė darbo. Žinodami, kas sukelia negalavimą, visą dėmesį galėsite skirti kūdikio mitybai ir apsaugosite jį, kad nepasunkėtų jo alergijos simptomai.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt