Ką daryti, jeigu manote, kad jūsų kūdikis yra alergiškas karvės pienui?

Dr. Vytenė Menkevičienė, šeimos gydytoja

Alergijos karvės pienui simptomų pastebėjimas

Jeigu jums atrodo, kad jūsų kūdikiui pasireiškė tam tikra neigiama reakcija po žindymo, maitinimo pieno mišiniu ar suvalgius pieno produktų, jis gali būti alergiškas karvės pienui (AKP).

AKP paveikia nedidelę kūdikių iki vienerių metų dalį. Deja, šią alergiją ne visada lengva nustatyti, nes pieno alergijos simptomai yra panašūs į kitų sveikatos sutrikimų sąlygojamus simptomus. Jei manote, kad jūsų kūdikis gali turėti AKP, svarbu pasikalbėti su šeimos gydytoju arba pediatru.

 

Kaip padėti gydytojui nustatyti diagnozę

Jūsų vaiko gydytojas norės sužinoti apie visus alergijos atvejus jūsų šeimoje ir simptomus, kurie kelia jums susirūpinimą.

Kuo daugiau įrodymų ir informacijos apie simptomus suteiksite gydytojui, tuo geriau. Pavyzdžiui, jeigu jūsų kūdikiui pasireiškė bėrimas po maitinimo, nufotografuokite jį ir užsirašykite, per kiek laiko jis išryškėja ir kiek laiko tai trunka. Taip pat atkreipkite dėmesį į bet kokį vėmimą, viduriavimą, skrandžio spazmus ar pasunkėjusį kvėpavimą ir šių negalavimų ryšį su valgymu, skysčių vartojimu arba kitomis veiklomis.

Jeigu simptomai pasireiškia dviejų organizmo sistemų sutrikimai, pvz. vėmimas ir bėrimas odoje, būtinai tai pabrėžkite.

 

Kodėl reikėtų gauti specialisto patarimą

Alergiją karvės pienui sunku nustatyti, nes kiti simptomai gali paslėpti pagrindinę juos sukėlusią priežastį. Manoma, kad iki 15 procentų kūdikių gali pasireikšti simptomai, rodantys AKP, tačiau tikrasis sergamumas šia liga siekia vos 2-7,5 procento.

Labai svarbu nesiimti gydymo vaistais ir reikšmingai nekeisti savo kūdikio mitybos be gydytojo nurodymo. Jeigu jūsų kūdikio simptomai nepraeina, gali tekti dar kartą kreiptis į gydytoją.

 

Specialus pieno mišinys kūdikiams esant alergijai karvės pieno baltymams

Jeigu jūsų kūdikiui diagnozuota alergija karvės pienui ir žindymas yra negalimas, gydytojas gali skirti specialų pieno mišinį, žinomą kaip labai hidrolizuotas pieno mišinys. Baltymai šios rūšies mišinyje yra suskaidyti iki tokio dydžio, jog kūdikio imuninė sistema jų neatpažįsta kaip alergeno. Toks baltymų suskaidymas neturi įtakos pieno maistinei vertei.

Jeigu jūsų kūdikiui pasireiškia alergijos karvės pienui simptomai, turėtumėte kuo greičiau pasitarti su savo šeimos gydytoju arba pediatru.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com