Ką daryti, jeigu manote, kad jūsų kūdikis yra alergiškas karvės pienui?

Alergijos karvės pienui simptomų pastebėjimas

Jeigu jums atrodo, kad jūsų kūdikiui pasireiškė neigiama reakcija po žindymo, maitinimo pieno mišiniu ar pieno produktų valgymo, jis gali būti alergiškas karvės pienui (AKP).

AKP paveikia nedaug kūdikių iki vienerių metų. Deja, šią alergiją ne visada lengva nustatyti, nes pieno alergijos simptomai yra panašūs į kitų sveikatos sutrikimų simptomus. Todėl, jeigu manote, kad jūsų kūdikis gali turėti AKP, svarbu pasikalbėti su šeimos gydytoju arba pediatru.

 

Kaip padėti gydytojui nustatyti diagnozę

Jūsų vaiko gydytojas norės sužinoti apie visus alergijos atvejus jūsų šeimoje ir simptomus, kurie kelia jums susirūpinimą.

Kuo daugiau įrodymų ir informacijos apie simptomus suteiksite gydytojui, tuo geriau. Pavyzdžiui, jeigu jūsų kūdikiui pasireiškė bėrimas po maitinimo, nufotografuokite bėrimą ir užsirašykite, per kiek laiko jis pasirodo ir kiek laiko tai trunka. Taip pat atkreipkite dėmesį į bet kokį vėmimą, viduriavimą, skrandžio spazmus ar pasunkėjusį kvėpavimą ir kada šie negalavimai susiję su valgymu, skysčių vartojimu arba kitomis veiklomis.

Jeigu dviejose atskirose kūno vietose pasireiškia du simptomai, tokie kaip vėmimas ir odos sudirginimas, būtinai tai pabrėžkite. 

 

Kodėl reikėtų gauti specialisto patarimą

AKP yra sunku nustatyti, nes kiti simptomai gali užslėpti pagrindinę priežastį. Manoma, kad iki 15 procentų kūdikių gali pasireikšti simptomai, rodantys AKP, tačiau tikrasis sergamumas siekia 2-7,5 procento.

Todėl yra svarbu nesiimti gydymo vaistais ir reikšmingai nekeisti savo kūdikio mitybos be gydytojo nurodymo. Jeigu jūsų kūdikio simptomai nepraeina, gali tekti dar kartą kreiptis į gydytoją.

Kūdikiams sergantiems AKP,  iš dalies hidrolizuotų baltymų mišiniai yra netinkami. Šių mišinių jūs galite rasti prekybos centrų lentynose. Jie, dėl skaidytų baltymų, yra lengviau virškinami. Tačiau jų baltymai yra tik dalinai suskaidyti siekiant užkirsti kelią alergijos išsivystymo rizikai. Kūdikiui, kuriam jau nustatyta AKP, jie  gali sukelti alerginę reakciją.

 

Specialus pieno mišinys kūdikiams, kurie turi AKP

Jeigu jūsų kūdikiui diagnozuota AKP, gydytojas gali skirti specialų pieno mišinį, žinomą kaip labai hidrolizuotas pieno mišinys. Baltymai šios rūšies mišinyje yra suskaidyti iki tokio dydžio, kad kūdikio imuninė sistema jų neatpažįsta kaip alergeno. Toks procesas neturi įtakos pieno maistinei vertei.

Jeigu jūsų kūdikiui pasireiškia AKP simptomai, turėtumėte kuo greičiau pasitarti su savo šeimos gydytoju arba pediatru.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt