Hipoalerginis pieno mišinys, kai žndymas neįmanomas

Jei alergiško vaiko neįmanoma maitinti krūtimi, sveikatos priežiūros specialistas gali rekomenduoti vartoti specialius pieno mišinius - labai hidrolizuotus karvės pieno baltymų mišinius. Šiuo metu rinkoje yra platus pieno mišinių kūdikiams asortimentas, todėl nagrinėjant jų savybes ir privalumus nelengva išsirinkti tą, kuris geriausiai atitiks mažylio poreikius.

 

Kada juos vartoti?

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius maitinti vaiką tik motinos pienu. Tai vienas iš pagrindinių veiksnių vykdant alerginių ligų prevenciją. Nuo 17 gyvenimo savaitės (vėliausiai nuo 26 savaitės), pasitarus su gydytoju, reikėtų pradėti plėsti mitybą. Vaiką maitinti motinos pienu rekomenduojama iki 2 metų ar ilgiau.

Jei kūdikis negali būti maitinamas motinos pienu ir jam yra pasireiškusi alergija karvės pienui, rekomenduojama, pasikonsultavus su gydytoju, naudoti pieno mišinius su labai hidrolizuotais karvės pieno baltymais. Šiuose mišiniuose  karvės pieno baltymų struktūra yra pakeista - karvės pieno baltymas yra suskaidomas į dar mažesnius fragmentus, kuriuos toleruoja dauguma alergiškų vaikų. Ant labai hidrolizuotų mišinių pakuočių paprastai rašomas žodis PEPTI.

Kai kurie kūdikiai yra ypatingai jautrūs ir net naudojant labai hidrolizuotą mišinį, simptomai gali ne visiškai išnykti ar net pasireikšti alerginė reakcija. Tokiu atveju, pasikonsultavus su alergologu, skiriami mišiniai, kuriuose esančių medžiagų sudėtis yra suskaidyta į pirminius faktorius. Tokie mišiniai pagaminti aminorūgščių pagrindu. Šie mišiniai naudojami, jei simptomai neišnyksta naudojant labai hidrolizuotus mišinius arba labai sunkių alergijų atvejais, nes mišiniuose visiškai nėra alergenų.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt