Alergijos karvės pieno baltymams gydymas. Klausimai ir atsakymai

Norint veiksmingai gydyti alergiją karvės pieno baltymams, reikia visiškai nevartoti karvės pieno ir karvės pieno produktų (pieno gaminių).

 

Kuo maitinti savo kūdikį?

Jei jūsų kūdikiui diagnozuota alergija karvės pieno baltymams, geriausia mityba jam – motinos pienas. Motinos piene esančių maisto medžiagų derinys kūdikiams tinka geriausiai. Jame yra skatinančių imuninę sistemą antikūnų, o tai padeda sumažinti kūdikių susirgimų ir infekcijų lygį.

 

Jei mano kūdikis serga alergija karvės pieno baltymams, ar turiu nutraukti žindymą krūtimi?

Nors geriausia kūdikius maitinti krūtimi, gali būti, kad kai kurie kūdikiai labai jautrūs, todėl jiems gali pasireikšti alerginės reakcijos. Tai nereiškia, kad jie alergiški motinos pienui. Tokiais atvejais kūdikiams kyla alerginė reakcija į nedidelį karvės pieno baltymų kiekį (iš pieno arba pieno produktų, kuriuos valgė motina), perduodamą kūdikiui motinos pienu. Jei taip įvyktų, jums gali būti rekomenduojama sumažinti karvės pieno kiekį arba visai jo nevartoti, taip pat nevartoti pieno produktų ir visų produktų, kuriuose yra karvės pieno. Visiškai pašalinti iš mitybos pieną ir kitus pieno produktų gaminius reikėtų tik pasitarus su savo gydytoju ir, tokiu atveju, jūsų gydytojas turėtų griežtai prižiūrėti mitybą, kad kūdikis tikrai gautų visas būtinas maisto medžiagas ir būtų sveikas.

 

Kuo maitinti savo kūdikį, jei nežindau jo krūtimi?

Jei alergijos karvės pieno baltymams simptomai neišnyksta, turėtumėte pasitarti su savo sveikatos priežiūros specialistu, jis rekomenduos hipoalerginį mišinėlį. Galima rinktis iš dviejų jo rūšių – mišinėlį su aminorūgštimis arba labai hidrolizuotą mišinėlį. Daugiau kaip 90 proc. kūdikių, sergančių alergija karvės pieno baltymams, toleruoja labai hidrolizuotus mišinėlius.

Svarbi pastaba!

Nerekomenduojama naudoti ožkos pieno (įskaitant ožkos pieno kūdikių mišinius) ir avies pieno mišinių kontroliuojant alergiją karvės pieno baltymams.

90 proc. alergiškų karvės pieno baltymams kūdikių taip pat yra alergiški ožkos ir avies pieno produktams.

Nerekomenduojama naudoti sojų kūdikių mišinių ir sojų pieno gydant mažesnių nei 6 mėnesių kūdikių alergiją karvės pieno baltymams, nes kyla kryžminės alergijos rizika. Sojų produktus galima duoti vyresniems nei 6 mėnesių kūdikiams, jei jiems nepasireiškia alergija sojų produktams.

 

 

Dėl alergijos pradėjau naudoti specialų mišinį ir pastebėjau, kad jo kvapas kitoks, nei įprasto  pieno mišinio. Ar tai normalu?

Taip, tai visiškai normalu. Alergijos kontrolei skirtas mišinys yra labai hidrolizuotas, baltymas yra suskaidytas į daug mažesnes daleles, kad tiktų kūdikiams, kurie alergiški nesuskaidytam pieno baltymui.

Todėl pasikeičia šio mišinio kvapas ir skonis, taip pat ir visų kitų mišinių, rekomenduojamų vartoti esant alergijai karvės pieno baltymams.

 

Mano kūdikio išmatų spalva pasikeitė, jos pasidarė skystesnės, kai pradėjau maitinti jį  mišiniu, skirtu  alergijiškiems kūdikiams.

Tai visiškai normalu, pradėjus naudoti pieno mišinį esant alergijai, keičiasi kūdikio išmatų spalva ir konsistencija. Pastebėsite, kad jos pasidarys žalsvokos ir skystesnės. Taip yra todėl, kad šiuose mišiniuose naudojamas karvės pienas yra labai suskaidytas tam, kad ir kūdikis galėtų lengviau jį suvirškinti. Dėl šių hidrolizuotų baltymų išmatos gali tapti žalsvesnio atspalvio. Dėl to neverta nerimauti. Jūsų kūdikis netrukus pripras prie ypatingo mišinio skonio.  Jei nerimaujate, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

 

Man regis, mano vaikas išsaugo ir nebeserga alergija maisto produktams. Kaip galėčiau tą patikrinti?

Kai kurie vaikai išauga alergiją maisto produktams, tačiau tyrėjai tiksliai nežino, kodėl taip yra. Šiuo klausimu geriausia  konsultuotis su jus gydančiu alergologu. Jei manote, kad jūsų vaikas išaugo  alergiją maistui, svarbu, kad norėdami tuo įsitikinti, patys jo netikrintumėte. Tai labai nesaugu, nes vaikui gali pasireikšti sunkios alerginės reakcijos. Tačiau, jei pastebėjote, kad vaikas netyčia suvalgė maisto alergeną ir jam nepasireiškė jokia alerginė reakcija, tai gali reikšti, kad vaikas išaugo ir nebeserga alergija maisto produktams. Tuomet laikas pasitarti su alergologu ir tai išsiaiškinti.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt