Namuose ir išvykus

Ar jūsų kūdikis jau laksto aplink jus? Tai laikas, kai jūsų mažylis tampa judrus. Jeigu jis dar neropoja kaip pašėlęs, tai greitai pradės. Smalsi prigimtis sako, kad viskas, kas pasitaikys kelyje, gali būti pagriebta, nustumta, apversta ir, jei „tinkamo“ dydžio, įdėta į burną.

Pats laikas įsitikinti, ar visa mažylį supanti aplinka yra visiškai saugi.

  • Jei namuose yra laiptai, įtaisykite apsauginius vartelius – net jei jūsų kūdikis dar neparodė, kad sugeba lipti, bet kuriuo metu būkite pasiruošusi jo lipimo rekordams.

  • Prisipirkite kištukų elektros šakučių lizdams ir užkiškite kiekvieną laisvą šakutės lizdą.

  • Visas ilgas užuolaidų ar žaliuzių virveles suriškite, kad būtų nepasiekiamos.

  • Sutvirtinkite toršerus ir baldus, kad vaikas negalėtų jų nuversti.

  • Paminkštinkite visus aštrius žemai esančius stalų, kėdžių ir kitų baldų kampus ir briaunas.

  • Užrakinkite spintelių, kuriose laikomi valymo chemikalai, dureles.

  • Viską, kas gali būti pavojinga, padėkite nepasiekiamoje vietoje arba užrakinkite. Tai medikamentai, aštrūs daiktai, rašikliai, metalinės dildės, žirklės, polietileniniai maišeliai ir pan.

Kelionė su kūdikiu iš taško A į tašką B

Dabar, kai jūsų kūdikis gali pats judėti, galite pradėti naudoti kitas transporto priemones. Ne sau, mažyliui. Nešynė yra puikus išradimas, jums abiem suteikiantis gerokai daugiau laisvės nei stumiamas vežimėlis. Laiptai daugiau nebeatrodys kaip baisus košmaras. Žinoma, vietoje stumiamo svorio atsiranda papildomas krūvis nugarai, bet jei nešynė tinkamo dydžio ir patogiai tvirtinama, jūs netrukus imsite stebėtis, kaip sugebėjote iki šiol be jos išsiversti. Jūsų kūdikiui ji taip pat labai patiks – kad ir kur eitumėte, jis ne tik bus arčiau jūsų, bet ir galės grožėtis vaizdais.

Kelios pastabos dėl saugumo: įsitikinkite, kad mažylis negali iškristi iš nešynės, prisekite jį saugos diržais ir atminkite, kad jis galės pasiekti daiktus, kurių jūs galite nepastebėti!

Baigiantis pirmiesiems kūdikio metams, vaikelis gali išaugti savo automobilinę kėdutę. Tai priklauso nuo kėdutės modelio – kai kurios sukurtos taip, kad tiktų mažyliui, kol jo svoris pasiekia 13 kilogramų. Kai kūdikio svoris pasiekia 9 kg (paprastai tai nutinka tarp 9 ir 10 mėnesių), jūs galite pradėti naudoti kėdutę, pastatomą taip, kad kūdikis būtų atsisukęs veidu į priekį. Šios kėdutės privalumas tas, kad sėdėdamas joje vaikas mato daug įdomesnį vaizdą,o trūkumas tas, kad automobilyje ją reikia pritvirtinti ir ji negali būti naudojama kaip nešynė. Tiesą sakant, bendras augančio mažylio ir kėdutės svoris ir taip gali būti per sunkus jūsų rankoms.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com