Darbas ir žaidimai

Atrasti pusiausvyrą

Laviruoti tarp namų ir darbo dažnai nelengva, bet būdama mama neprivalote atsisakyti profesinių interesų. Jeigu skirsite šiek tiek laiko viską gerai suorganizuoti, laikysitės taisyklių ir būsite lanksti, galite suderinti abu vaidmenis. 

Keletas patarimų padės jums viską suderinti.

  • Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą vaiko priežiūros variantą. Jei žinosite, kad jūsų kūdikis saugus ir laimingas, bus lengviau trumpam atitrūkus nuo gyvenimo namuose susikoncentruoti į darbą.

  • Kiek įmanoma laikykitės nustatytų darbo valandų. Prieš grįždama į darbą pasikalbėkite su darbdaviu apie darbo laiką, sužinokite jo lūkesčius. Paaiškinkite, kaip jums svarbu laikytis tikslaus grafiko ir laiku išeiti iš darbo, kad galėtumėte pasiimti vaiką iš jį prižiūrinčio asmens ar įstaigos.

  • Pasinaudokite pietų pertrauka. Ji turėtų būti pakankamos trukmės, kad atsigautumėte ir galėtumėte produktyviai baigti darbo dieną.

  • Pasilikite laiko rezervą. Sutvarkykite vaiko priežiūros reikalus taip, kad jie netrukdytų nustatytomis darbo valandomis ir kad jums netektų po darbo strimgalviais bėgti jo pasiimti. Atvykusi pusvalandžiu anksčiau, nesijaustumėte suirzusi ir galėtumėte pasikalbėti su mažylį prižiūrinčiu žmogumi apie tai, kaip jam sekėsi per dieną.

  • Apgalvokite mitybos reikalus. Jei norite, kad jūsų kūdikis valgytų namuose ruoštą maistą, o ne pusfabrikačius, šaldiklyje turėtų būti paruošta maisto atsargų kitai dienai ar net visai savaitei, kad jas perduotumėte mažylį prižiūrinčiam žmogui.

  • Nereikalaukite iš savęs per daug. Jei jaučiate besikaupiančią įtampą, nekentėkite tyliai. Pakalbėkite su savo viršininku apie galimybę pakeisti kai kurias jums patikėtas pareigas ar darbo laiką, pasikalbėkite su savo partneriu apie namų ruošos darbų pasidalijimą ar apie galimybę pasikviesti ką nors į pagalbą ir nesitikėkite didelių pasikeitimų per trumpą laiką. Esate tik žmogus.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com