Pieno ištraukimas ir laikymas

Kaip tinkamai ištraukti ir laikyti pieną

Ištraukti pieną gali prireikti tuo atveju, jei jums tenka kur nors išvykti ilgesniam laikui arba ketinate grįžti į darbą, tačiau toliau norite vaikelį maitinti savo pienu.

Kad ir kokį pieno ištraukimo metodą pasirinktumėte, labai svarbu, kad jūsų rankos būtų švarios, o visi buteliukai, talpyklos ir pientraukiai – tinkamai išplauti ir sterilizuoti. Prieš traukdama pieną, pasimasažuokite krūtis, kad paskatintumėte pieno išsiskyrimą.   

Pieno ištraukimas rankomis

  1. Sulenkite nykštį ir rodomąjį arba vidurinįjį pirštą taip, kad jie sudarytų C raidės formą, ir jais apimkite krūtį.

  2. Spauskite krūtinės ląstos link, o tada, nuolat spausdama, patraukite pirštais pirmyn, kad pienas būtų stumiamas spenelio link.

  3. Atleiskite pirštus ir vėl kartokite tą pačią procedūrą.

  4. Kad būtų patogiau surinkti pieną, naudokite talpyklą plačiu kakleliu.

Kad galėtumėte sėkmingai ištraukti pieną, turite atsipalaiduoti ir jaustis patogiai. Taip pat jums gali padėti mintys apie kūdikį. Iš pradžių galbūt pavyks ištraukti vos keletą lašelių, tačiau kuo ilgiau trauksite, tuo daugiau pieno surinksite.

Pieno ištraukimas rankiniu pientraukiu

Pientraukis turi specialų piltuvėlį, kurį reikia uždėti ant spenelio ir aureolės. Kai kurie pientraukiai valdomi rankenėle, kiti veikia su baterijomis. Prieš traukiant pieną patartina pasimasažuoti krūtis. Tolesnius žingsnius atlikite vadovaudamasi konkretaus pientraukio naudojimo instrukcijomis.

Elektriniai pientraukiai

Elektrinius pientraukius paprasta naudoti, todėl galėsite greitai ištraukti pieną. Tai itin pravartu, kai ištraukti pieną reikia ilgesnį laikotarpį, pavyzdžiui, jei jūsų kūdikis paguldytas į naujagimių specialiosios priežiūros skyrių. Šiais prietaisais pieną galite ištraukti taip dažnai, kaip reikia, taip pat galite pieną ištraukti iš abiejų krūtų vienu metu. Kuo daugiau pieno ištrauksite, tuo daugiau jo vėl pasigamins.

Kartais pientraukį galima pasiskolinti arba išsinuomoti ligoninėje arba maitinimą krūtimi remiančiose organizacijose. Naudodamasi šiais prietaisais, visada kruopščiai laikykitės gamintojo instrukcijų.

Ištraukto pieno laikymas

Ištrauktas pienas turi būti laikomas sterilioje talpykloje. Jis gali būti laikomas: šaldytuve – iki 5 dienų 4 °C arba žemesnėje temperatūroje, šaldiklyje (šaldytuve) – 2 savaites, šaldiklyje (atskirame skyriuje) – iki 6 mėnesių.

Nepamirškite ant visų talpyklų užklijuoti etiketes su nurodytomis pieno ištraukimo datomis ir jose laikomo pieno kiekiu.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt