Maitinimas

Pati gamta žino, kas kūdikiui geriausia

Vienas nuostabiausių jos kūrinių yra motinos pienas. Jis kūdikiui teikia visa, ko reikia sveikai augti ir vystytis. Žindymas kūdikiui reiškia ne tik pasitenkinimą teikiantį maisto šaltinį, bet ir šilumą, ir saugumą, o jums žindymas – brangų laiką, per kurį užmegsite ypatingą ryšį su savo kūdikiu. Žindymas labai naudingas ir jums.

Visavertė ir natūrali gėrybė nuo pirmosios dienos

Gerai žinoma, kad mamos pienas atlieka svarbų vaidmenį stiprinant kūdikio imunitetą. Jis turi kūdikio organizmą saugančių komponentų, tarp jų antikūnių ir prebiotikų, padedančių apsaugoti kūdikį nuo tokių problemų, kaip pilvuko skausmai ir ausų infekcijos. Motinos pienas taip pat gali padėti kūdikiui apsisaugoti nuo galimos astmos vaikystėje. Prebiotikai, randami motinos piene, yra specialios medžiagos, skatinančios gerųjų bakterijų dauginimąsi kūdikio virškinimo sistemoje. Pakankamas tokių bakterijų kiekis padeda apsisaugoti nuo blogųjų bakterijų ir taip stiprina natūralią kūdikio organizmo gynybą. Jos taip pat padeda virškinimui, suminkština kūdikio išmatas ir taip palengvina tuštinimąsi. 

Mamos piene taip pat yra daug LCP rūgščių. Moksliškai įrodyta, kad šios riebalų rūgštys padeda vystytis smegenims, akims ir nervų sistemai. 
Kol žindote, jūsų kūnas tobulai prisiderina prie kūdikio poreikių. Pieno gaminasi tiek, kiek jo reikia kūdikiui, o unikali pieno sudėtis laikui bėgant vis kinta, kad atitiktų kūdikio maitinimosi poreikius. Pienas keičiasi ne tik kas mėnesį. Jis šiek tiek skiriasi kiekvieno maitinimo metu ar net maitinimo pradžioje ir pabaigoje. 

Suartėjimas su kūdikiu

Žindymas yra svarbus užsimezgant jūsų ryšiui su kūdikiu. Fizinis artumas, kai laikote kūdikį žindantį jūsų krūtį, natūraliai skatina stipresnį ryšį per lytėjimą ir bendravimą su kūdikiu – kalbėjimą, akių kontaktą ir supimą. Šis artumas kūdikiui teikia paguodą ir šilumą ir tuo pat metu stimuliuoja lytėjimo, regos, uoslės, klausos ir skonio pojūčius. 

Naujagimio akys pradžioje gali aiškiai matyti tik 20-37 cm atstumu. Žindymas jus prie kūdikio priartina taip, kad jis gali tyrinėti jūsų veido bruožus ir išraiškas, mokytis jus atpažinti ir ugdytis pagrindinius gebėjimus, kurie palaipsniui sustiprins jo regėjimą, dėmesingumą ir koncentraciją. 

Nauda ir jūsų sveikatai

Kūdikio žindymas stimuliuoja hormono oksitocino, išskyrimą. Kai jūsų kūdikis pradeda žįsti pirmą kartą, šis hormonas skatina pieno išsiskyrimą ir tuo pat metu traukia jūsų gimdą. Gimdos susitraukimai mažina pogimdyminį kraujavimą ir padeda gimdai sugrįžti į normalų dydį. Oksitocinas taip pat daro teigiamą įtaką jūsų emocijoms. Žinomas kaip meilės hormonas, maitinant jis jus atpalaiduoja, suteikia pasitenkinimo jausmą ir maitinimą paverčia maloniu jums abiem. 

Kita žindymo nauda yra ta, kad jis yra sveikas būdas atsikratyti dalies nėštumo metu sukauptų riebalų. Palaipsniui metamas svoris visada yra saugiausias. Tyrimai rodo, kad žindančios motinos gali greičiau susigrąžinti svorį, turėtą iki nėštumo, ir apsisaugoti nuo antsvorio vėliau. 

Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad žindymas turi ir daugiau privalumų: pagerėja žindančios moters medžiagų apykaita, sumažėja osteoporozės ir įvairių vėžio formų susirgimo rizika. Psichologinis privalumas yra tas, kad žindant sumažėja stresas.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt