Perėjimas prie mišinukų arba mišraus maitinimo

Kūdikio primaitinimas mišinuku

Jei nusprendėte visiškai nutraukti žindymą ir pereiti prie mišinukų, tai padaryti galite bet kuriuo metu. Tačiau jei ketinate krūtimi maitinamą kūdikį papildomai primaitinti mišinukais, geriausia būtų palaukti 6–8 savaites, kol nusistovės maitinimo krūtimi režimas.

Kad ir kokį sprendimą priimtumėte, pradėjus primaitinti kūdikį mišinukais, pieno ima gamintis mažiau, o sugrąžinti pieno gamybą į ankstesnį lygį yra be galo sunku. Organizmui gali prireikti iki 7 dienų, kad prisitaikytų prie sumažėjusios pieno gamybos.

Jei kūdikio maitinimą palaipsniui mažinsite vienu žindymu per savaitę, jūsų organizmas turės laiko įprasti gaminti mažiau pieno. Taip išvengsite situacijų, kai krūtys per daug pritvinksta arba iš jų ima tekėti pienas. Jei atrodo, kad krūtys tuoj sprogs nuo pilnumo, pamėginkite ištraukti šiek tiek pieno, kad krūtyse sumažėtų spaudimas.

Kokį maitinimą reikėtų nutraukti pirmiausia?

Tik nuo jūsų sprendimo priklauso, kada kūdikį maitinsite krūtimi, o kada iš buteliuko, tačiau svarbiausia šiuo atveju – nuoseklumas. Taip jūsų organizmas galės prisitaikyti prie naujo maitinimo režimo. Jeigu, pavyzdžiui, nuspręstumėte nutraukti naktinį maitinimą, jūsų kūnas tokiu paros metu nustos gaminti pieną.

Atminkite, kad geriausia prie naujų įpročių pereiti pamažu ir duoti savo kūnui laiko prisitaikyti. Jūsų mažyliui taip pat gali reikėti laiko priprasti prie pokyčių. Juk skonis ir pojūčiai, kuriuos patiria kūdikis čiulpdamas lateksinį čiulptuką ir žįsdamas spenelį, gerokai skiriasi.

Kaip pripratinti kūdikį prie buteliuko?

Kai kuriems kūdikiams reikia daugiau laiko priprasti prie buteliuko. Jei jūsų mažyliui sunku pereiti prie naujo maitinimo, pamėginkite šiuos metodus:

  • pradžioje maitinkite kūdikį iš buteliuko, kuriame yra šiek tiek jūsų pieno, kad jis lengviau priprastų prie buteliuko;

  • prieš maitinimą mišinuką pašildykite – kai kurie kūdikiai labiau mėgsta pieną, kai šis yra kūno temperatūros;

  • išeikite iš kambario ir leiskite, kad kūdikį maitintų jūsų partneris – jei kūdikis jūsų nematys ir neužuos jūsų pieno kvapo, labiau tikėtina, kad jis priims jam siūlomą maistą;

  • išbandykite įvairius čiulptukus – galbūt jūsų mažylis pirmenybę teikia tam tikrai formai ar tekstūrai;

  • laikykite kūdikį priešais save, tačiau taip, kad jis būtų nusigręžęs nuo jūsų – taip jis mažiau atsitrauks nuo maitinimo proceso;

  • maitinimo metu nukreipkite kūdikio dėmesį į žaisliuką arba muziką.

Gali prireikti šiek tiek laiko, kol tiek jūs, tiek jūsų mažylis priprasite prie naujojo maitinimo režimo, todėl svarbiausia šiame etape – turėti kantrybės. Jei kūdikį maitinate tik mišinukais, maitinimo metu galite su juo palaikyti kuo artimesnį fizinį kontaktą, kad sustiprintumėte tarpusavio emocinį ryšį.

Kas toliau?

Įtraukite šiuos daiktus į savo pirkinių sąrašą:

  • pasirinkti čiulptukai;

  • maitinimo buteliukai ir sterilizavimo priemonės.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com