Tinkama mityba

Jei pasirūpinsite, kad vaikas kasdien valgytų patiekalų iš skirtingų pagrindinių maisto grupių, jo mityba bus subalansuota. Koks maistas tinka šio amžiaus vaikams ir kokie valgiai jiems patinka?

Angliavandeniai

Vaikai mėgsta paprastas ir saldžiąsias bulves, labiausiai – keptas arba košę. Naudinga pasiūlyti sveikų grūdų, rupios ir ruginės duonos, nes tokia duona turi daugiau ląstelienos negu balta. Pasiūlą galite paįvairinti bandelėmis, riestainiais, džiūvėsiais, duoniukais ir duonos lazdelėmis. Supjaustykite šiuos užkandžius įvairiomis formomis, kad vaikui būtų smagiau valgyti. Pusryčiams virkite vitaminingą košę iš sveikų grūdų.

Vaisiai ir daržovės

Jei jūsų vaikas nemėgsta daržovių, pagardinkite jas padažais, patiekite sriubose ir sluoksniuotuose troškiniuose. Vaisius vaikams galite duoti gabaliukais kaip užkandį, įdėti jų į pudingus ar apkepus. Daržovės tinka tiek žalios, tiek virtos. Kuo trumpiau jas virsite, tuo jos bus traškesnės. Ilgai verdamos daržovės netenka vitaminų ir mineralų.

Pienas ir jo produktai

Nenugriebtas pienas vaikams reikalingas bent iki 2 metų, tačiau net suėjus 2 metams riebų pieną pakeisti pusriebiu patartina tik tada, jei racione yra pakankamai kitų energijos šaltinių. Duokite jogurto, sūrio, varškės produktų užkandžių, apibarstykite patiekalus fermentiniu sūriu, kad vaikas gautų daugiau pieno produktų.

Mėsa, žuvis ir kiti produktai

Jūsų vaikui gali patikti įvairūs mėsos ir žuvų patiekalai. Virkite, troškinkite ir patiekite juos smulkiai supjaustytus arba maltus. Žuvį galima smulkiai sutrinti, po to užtepti ant duonos riekelės ir supjaustyti mažais gabaliukais. Vaikai mėgsta supjaustytą gabaliukais maistą, kurį lengva valgyti rankom. Kiaušiniai yra lengvai paruošiamas maistingas produktas – jį paprasta paruošti, o vaikui gardu valgyti virtus kiaušinius, kiaušinienę ar omletą.

Riebalai ir patiekalai su cukrumi

Neduokite per dažnai savo vaikui riebių ar pernelyg saldžių valgių: sviesto, aliejaus, cukraus, sausainių, pyragaičių, bulvių traškučių ir pan. Tokius produktus reikėtų vartoti saikingai, nes didesnis jų kiekis atgrasys vaikus nuo sveikesnio maisto. Cukrus skatina smaližiavimą, o šis didina dantų ėduonies riziką. Net gaivieji gėrimai be cukraus gali sukelti dantų ėduonį dėl savo rūgštingumo. Geriau tegu vaikas geria vandenį, motinos pieną arba pieno mišinį.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com