Meilė ir drausmė

Meilė ir drausmė

Visi tėvai nori atrasti pusiausvyrą tarp savo vaikui skiriamos meilės, rodomo dėmesio ir drausmės reikalavimų, būtent jie supažindina vaiką su sąvokomis „gerai“ ir „blogai“.

Ar turėčiau drausminti savo kūdikį?

Kūdikiai nesupranta drausminimo maždaug iki 7-9 mėnesių. Jie dar nemoka manipuliuoti savo elgesiu ir nesupranta, jeigu elgiasi „netinkamai“. Kūdikio, kuriam dar nėra 7 mėnesių, dėmesį nuo netinkamo elgesio galite nukreipti į žaislus ar kitokius užsiėmimus. Vyresnį kaip 7 mėnesių kūdikį girkite, kai jis elgiasi gerai, o kai jo elgesys netinkamas, nesakykite nieko.

Ar galiu savo kūdikiui rodyti per daug meilės ir skirti per daug dėmesio?

Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais jūs visuomet turėtumėte reaguoti į jo verksmą. Tai jį nuramins ir galiausiai jis verks mažiau. Kai kūdikis paaugs, sugebėsite atskirti skirtingas verksmo priežastis – verkimą dėl alkio, skausmo arba dėl to, kad vaikas tiesiog pavargo nuo jūsų dėmesio. Kartais kūdikiai verkia ir blaškosi be aiškios priežasties, atsisako valgyti, miegoti ar pyksta imami ant rankų. Tai gali būti tiesiog kūdikio būdas atsikratyti įtampos ir, kai jos nebeliks, jūsų kūdikis taps žvalesnis ir linksmesnis.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt