Kada turėtumėte susirūpinti,
jei jūsų kūdikis nevaikšto?

Kada turėtumėte susirūpinti, jei jūsų kūdikis nevaikšto?

Nesijaudinkite, jeigu jūsų kūdikio vaikščiojimo pažanga nėra tokia sparti kaip kitų jūsų vaikų arba kitų panašaus amžiaus vaikų, kuriuos pažįstate. Raidos tempas nėra toks svarbus. Neturėtumėte nerimauti, jei tik matote savo kūdikį besistengiantį vaikščioti savarankiškai arba įsikibusį.

Nepamirškite, jog vedate savo kūdikį reguliariai tikrinti pas gydytoją, kuris greitai pastebės bet kokią galimą problemą. Tačiau, jei jums kelia nerimą bendra kūdikio raida, nedvejokite ir susitarkite dėl susitikimo su savo šeimos gydytoju. Pasikonsultuoti su gydytoju turėtumėte ir tuo atveju, jei jūsų kūdikis net nerodo noro vaikščioti būdamas 15 mėnesių ar dar vyresnis. Jūsų kūdikis greičiausiai vaikščios sutelkęs dėmesį į jus ir į tą vietą kambaryje, kur esate. Jūs jam būsite natūralus traukos centras ir jei sėdėsite, jis daugiausia vaikštinės aplink jus. Jam bus lengviau pasinaudoti jumis kaip atrama ir sugrįžti pas jus, kai pritrūks stabilumo. 

Jei pati imsite vaikščioti, pamatysite, kad jis pasiduoda, sėdasi tiesdamas į jus rankas, kad jį paimtumėte, nes jūs buvote jo ėjimo tikslas. Tik vėliau vaikutis supras, kad gali vaikščioti šalia jūsų. 

Į kokius mokymosi vaikščioti etapus reikėtų atkreipti dėmesį?

Jūsų kūdikis visų pirma bandys atsistoti prisilaikydamas baldų. Vieną dieną jis atsistos pats. Net jei jis pastovės tik kelias sekundes, ta diena bus didi jūsų kūdikio gyvenime! Būkite pasiruošusi pamatyti nuostabą jo veide, svirduliavimą ir galiausiai dribtelėjimą ant „suminkštėjusio“ nuo vystyklo užpakaliuko. Kiti kūdikiai elgiasi kitaip – jie išmoksta atsistoti iš tupimos padėties. Kartais kūdikiai, kabindamiesi į baldus arba jūsų ranką, pradeda vaikščioti apie metus. Kai kurie, būdami tokio amžiaus, jau gali žengti kelis žingsnius nesilaikydami. 

Kaip skatinti savo vaiką vaikščioti?

Geriausias būdas skatinti vaiką vaikščioti yra leisti jaustis jam saugiam ir drąsinti. Įsitikinkite, kad vieta, kur jis vaikščios, yra saugi ir patogi, jei vaikas parvirs. Laikykite savo vaiko ranką ir eikite kartu su juo. Parodykite savo kūdikiui, kaip lengvai galite atsistoti, jei pargriūnate, kad jis matytų, jog tai saugu ir normalu.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt