Dantukų valymas ir
priežiūra

Dantukų valymas ir priežiūra

Tik išdygusius kūdikio dantukus reikia prižiūrėti, kad jie būtų sveiki. Gera pieninių dantukų priežiūra labai svarbi nuolatinių dantų būklei, todėl labai svarbu prižiūrėti tuos pirmuosius 20 pieninių dantukų.

Ankstyvasis valymas

Kai tik jūsų kūdikiui prasikals pirmasis dantukas, jūs turėtumėte įprasti jį valyti. Tam naudokite minkštą dantų šepetėlį arba švarų drėgną skudurėlį. Tiks ir gabaliukas marlės ar muslino, apvynioto ant jūsų piršto, arba gniutulėlis vatos.

Tinkamo šepetėlio ir dantų pastos parinkimas

Pirmasis jūsų kūdikio šepetėlis turėtų būti su švelniais šereliais ir maža galvute. Pirkdama atkreipkite dėmesį į amžiaus grupę, nurodytą ant šepetėlio pakuotės. Tokiu šepetėliu bus galima lengvai ir švelniai išvalyti net tolimas burnos vietas. Nuo 2 metų amžiaus bus galima ant vaiko dantų šepetėlio išspausti žirnio dydžio pastos gabalėlį. Dantų pasta, kurią naudosite, turėtų būti pagaminta specialiai vaikams ir turėti mažą fluorido kiekį. 

Kaip taisyklingai šepetėliu valyti dantis

Nepamirškite, kad jūsų kūdikio dantenos dar labai minkštos, todėl dantukus valykite labai švelniai. Valykite du kartus per dieną – ryte ir vakare, naudokite žirnio dydžio dantų pastos kiekį. Atsargiai valykite kiekvieną dantuką lengvais sukamaisiais judesiais, ypač atidžiai valykite tą dantuko vietą, kuri yra prie pat dantenų. Kiekvieną dantuką valykite atskirai. Jei reikia daugiau patarimų, apsilankykite pas odontologą arba higienistą.

Saugus valymas

Kai valote savo kūdikiui dantukus, žiūrėkite, kad jis nenurytų pastos arba nevalgytų jos tiesiai iš tūbelės. Neleiskite kūdikiui turėti ir nešiotis šepetėlio: jei vaikas pargrius veidu žemyn, gali stipriai susižeisti. 

Kad būtų smagiau valytis dantukus

Jūsų kūdikis iš pradžių priešinsis dantukų valymui. Kad jums abiem šis veiksmas būtų smagesnis, pirmiausia pati valykitės dantis ir parodykite, jog tai būtina visiems. Naudokite spalvotą dantų pastą ir neįprastą šepetėlį, jei tai padeda. Jei vonioje yra veidrodis, pasistenkite sudominti kūdikį jo atvaizdu veidrodyje, tai jam bus pramoga. Laikyti kūdikį glėbyje, kad lengviau pasiektumėte jo dantukus ir kad jums abiem būtų maloniau. 

Kad dantys ilgai būtų sveiki

Nuo tada, kai jūsų kūdikiui išauga pirmasis dantukas, galite pradėti reguliariai lankytis pas odontologą, kuris patikrins dantukus ir suteiks konsultacijas. Ilgalaikis nykščio ar žinduko čiulpimas gali iškreipti jūsų kūdikio sąkandį, todėl pasistenkite atpratinti vaiką nuo šio žalingo įpročio dar prieš pradedant jam lankyti darželį. Maitinkite kūdikį sveiku, mažai cukraus turinčiu maistu, kad jo dantys būtų sveiki kiek galima ilgiau.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt