Batukų pirkimas ir
auganti kūdikio pėdutė

Batukų pirkimas ir auganti kūdikio pėdutė

Pirmieji gyvenimo metai būna svarbiausi vystantis vaiko pėdutėms. Jos yra labai minkštos ir bet koks neįprastas pasikartojantis spaudimas gali jas deformuoti.

Vaikščiojimas basomis padeda pėdutėms natūraliai vystytis

Įrodyta, kad vaikščiojimas basomis kūdikystėje padeda taisyklingai vystytis kūdikio pėdutėms, ir augti ir vystytis visiems raumenims. Taip yra todėl, kad basų kūdikio kojų pirščiukai gali laisvai gniaužtis, o tai stiprina ir koordinuoja kūdikio pėdutes. Batukai jūsų kūdikiui būtini tik vaikštant lauke.

Lauko batai

Be abejo, vaikščioti basomis jūsų kūdikiui ne visada bus praktiška. Kai eisite su juo pasivaikščioti, jam reikės minkštų, lengvų, plokščiapadžių batukų, kurie padės kūdikio pėdutei toliau taisyklingai vystytis. Pirmąją batukų porą nupirkite tada, kai kūdikis jau kelias savaites mokės vaikščioti neprilaikomas.

Kaip išsirinkti tinkamus batukus?

Kūdikių batukai gali būti brangūs, o kuo vaikelis jaunesnis, tuo sunkiau parinkti jam tinkamą batukų dydį. Kūdikis nesugebės pasakyti, ar jo pėdutei patogu, todėl turite labai tiksliai ją išmatuoti. Pirkite tokio dydžio batukus, kad liktų vietos pėdutei paaugti, tačiau per dideli batukai gali pridaryti tiek pat žalos, kiek ir per maži.
Jei batukai bus per sunkūs, jie kliudys vaikeliui judėti ir trukdys pėdutei vystytis, todėl pasirūpinkite, kad batukai būtų pakankamai lengvi ir minkšti, leistų judinti kojyčių pirštukus ir pačią pėdutę. Batukai turėtų būti pagaminti iš natūralių, orui pralaidžių medžiagų, geriausia odos. 

Patogūs batukai neturi atrodyti nuobodžiai. Batukus, užsegamus lipdukais, žymiai patogiau apauti, o kūdikiams patinka lipdukų garsas. Kuo gražiau, įdomiau ir spalvingiau atrodys batukai, tuo labiau tikėtina, kad vaikas juos mielai avės. 

Reguliariai matuokite pėdutę

Kalbant apie vaiko pėdutes viena galima garantuoti– jos augs greitai ir jums teks dažnai lankytis batų parduotuvėse. 
Prieš eidama į batų parduotuvę, būtinai iš naujo pamatuokite kūdikio pėdutę, kad nupirktumėte tinkamo dydžio batukus. 

Kaip taisyklingai pamatuoti

Jei nesate visiškai tikra, kaip taisyklingai pamatuoti kūdikio pėdutę, nueikite į patikimą batų parduotuvę, kur konsultantai bus apmokyti parinkti vaikams tinkamus batukus.

  • Jie greičiausiai pasiūlys jums įsigyti patogius batukus, kuriuose liktų vietos pėdutei paaugti, bet nebūtų per dideli.

  • Pėdutės turėtų būti matuojamos tik stovinčiam vaikučiui. Matuodama palikite nuo 0,5 iki 1 centimetro platesnį kontūrą aplink pėdutę.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt