Augantis kūdikis

Augantis kūdikis

Jūsų kūdikis greitai tapo bendrauti norinčiu mažu žmogučiu. Jūsų, kaip tėčio, vaidmuo yra svarbus kūdikio vystymuisi, taip pat ir bendravimo įgūdžiams. Bendravimas su savo vaiku naudingas jums abiem. Štai keletas patarimų, kaip bendrauti su kūdikiu. Kiekvieną dieną skirkite laiko kūdikio priežiūrai. Taip jausitės labiau įsitraukęs į kūdikio auklėjimą ir būsite apdovanotas nuostabia mažų lūpyčių šypsena. 

Priglauskite jį

Lytėjimas yra labai svarbus kūdikiui, tai vienas iš pasaulio pažinimo būdų. Glostymas ir bučiniai nuramins kūdikį, kai jis bus neramus, ir leis jam pajusti, kad jūs juo rūpinatės.

Kalbėkite ir dainuokite

Kūdikis pažįsta savo tėvų balsą, todėl ramus jūsų kalbėjimas suteiks jam saugumo jausmą. Augdamas jis pradės suprasti kalbos ritmiką ir struktūrą, kurie bus svarbūs jo paties kalbos raidai. Padainuokite savo kūdikiui vaikiškų dainelių, kartu paskaitykite knygutę. Po kurio laiko jis atpažins tam tikras melodijas ar pasakojimus ir paveikslėlius ir džiaugsmingai guguos jų laukdamas arba klausydamasis.

Mėgdžiokite jį

Kūdikiai mokosi mėgdžiodami savo tėvų veido mimikas ir tariamus garsus. Stebėkite, kaip jūsų kūdikis šypsosi, raukosi, guguoja ir daro grimasas, – tai jo pirmieji bandymai su jumis susikalbėti. Mėgdžiodamas tai, ką daro jis, jūs atsilyginsite jam už pastangas ir skatinsite pasitikėjimą ir norą bendrauti. 
Taip geriau suprasite ir savo kūdikio nuotaikas – tai padės jums greičiau pajusti, kada jis išalksta, pavargsta arba kada jam nuobodu. 

Išnaudokite maitinimo laiką

Dabar, kai jūsų vaikas jau valgo kietą maistą, pats laikas kartais perimti iš žmonos maitinimo pareigas. Rūpindamasis kūdikio maitinimu greitai sužinosite, kas jam patinka, o kas ne, ir sugalvosite žaidimų, tokių kaip skrendantis kaip lėktuvas šaukštelis, kad jis valgytų ar paragautų jūsų siūlomo maisto.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt