Miego trūkumas

Geriausias vaistas nuo miego trūkumo – tiesiog daugiau pamiegoti. Žinoma, dirbanti mama ne visada gali pasimėgauti tokia prabanga.

Darbe

Jei darbo dieną jums sunku neužmigti, pabandykite nuveikti ką nors aktyvaus – kur nors nuvykite darbo reikalais arba išeikite prasivaikščioti. Jei sunku užmigti naktį, vakarais negerkite gėrimų, kuriuose yra kofeino, ar bent ribokite jų kiekį ir venkite nusnūsti dienos metu – tai gali tik užtęsti nemigos problemą.

Namie. Venkite stimuliuojančių produktų

Kofeinas ir nikotinas gali nukelti jūsų miegą keletui valandų, todėl vakarais išvis nevartokite produktų, kuriuose yra šių medžiagų. Jei išgersite daugiau nei vieną ar dvi stiklines alaus ar vyno, jūsų miegas bus neramus.

Kontroliuokite valgymo laiką

Prieš miegą nevalgykite kaloringų patiekalų, nes virškinimo procesas jūsų miegą gali trikdyti. Užmigti gali padėti daug angliavandenių turintis užkandis arba dubenėlis košės.

Sportuokite laiku

Sporto užsiėmimus baikite bent prieš tris valandas iki miego, kad jūsų kūnas spėtų pailsėti.

Skirkite papildomo laiko miegui

Pabandykite vieną dieną per savaitę gultis anksčiau arba paprašykite giminaitį ar draugę pabūti su vaikeliu, kad galėtumėte daugiau pamiegoti. Mažiau dirbkite rytais, kad galėtumėte pamiegoti ilgiau.

Miegamojo aplinka

Jūsų miegamasis turėtų būti vėsus, šviesą slopinkite tamsiomis užuolaidomis ar žaliuzėmis.
Venkite žiūrėti televizorių lovoje. Jūsų lova tebūna skirta tik miegui ir seksui, kad nesisietų su dienos rūpesčiais.

Ritualai prieš miegą

Išsiugdykite įprotį bet kokį darbą baigti valanda prieš miegą. Pagulėkite šiltoje vonioje ir išgerkite puodelį šilto pieno. Paskaitykite gerą knygą ir leiskite sau po truputį atsipalaiduoti prieš miegą. Prie lovos turėkite užrašų knygelę, kurioje būtų galima užrašyti visas nerimą keliančias mintis, rytui, t.y. laikui, kai galėsite jas sutvarkyti.

Venkite keisti miego vietą

Dieną stenkitės nesnūduriuoti ant sofos. Įprotis miegoti bet kur, tik ne lovoje, vėliau gali sukelti miego problemų.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com