Kūdikio imuninės sistemos formavimasis

Imuninės sistemos vystymasis ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu turi įtakos vaiko sveikatai ateityje. Vos tik gimusio kūdikio imunitetas nėra pakankamai išsivystęs, todėl reikia laiko, kad jis išmoktų reaguoti į patogenus. Per pirmąsias tūkstantį gyvenimo dienų tokie veiksniai kaip žindymas skatina stipraus imuninio mechanizmo vystymąsi. 

Iš pradžių kūdikį apsaugo vadinamoji „lizdo apsauga“ – nėštumo metu iš motinos kraujo per placentą į kūdikio organizmą patekę antikūnai.

Susilpnėjus motinos imuniniams mechanizmams, kūdikio imunitetas turi pats susitvarkyti su patogenais, savarankiškai gamindamas antikūnus ir atitinkamai reaguodamas į infekciją. 

Žarnynas prisideda prie sveiko imuniteto vystymosi

Gerosios žarnyno bakterijos padeda suaktyvinti imuninę sistemą. Šios bakterijos žarnyne įsitvirtina gimstant kūdikiui ir tuojau pat po jo gimimo. Vaginalinio gimdymo atveju kūdikio žarnyne įvyksta pradinė bakterijų kolonizacija, kurią lemia sąlytis su motinos makšties mikroflora.

Subalansuota mityba taip pat reikšmingai prisideda prie žarnyno mikrofloros formavimosi ir skatina sveiko imuniteto vystymąsi.

Motinos piene yra nevirškinamų angliavandenių – prebiotikų, kurie skatina sveikos žarnyno mikrofloros formavimąsi ir stiprina kūdikio imuninius mechanizmus. Prebiotikai yra žarnyne esančių gerųjų bakterijų maisto šaltinis, taigi jie padeda kovoti su nepageidaujamais mikrobais.

„Užsikimšusi“ nosis – imuninės sistemos būdas treniruotis

Brolių ar seserų turintiems vaikams kyla didesnė rizika susirgti įvairiomis ligomis. Tačiau kuo vaikas vyresnis, tuo stipresnis jo imunitetas, todėl mažiau tikėtina, kad jis susirgs tokiomis infekcijomis kaip gripas. Toliau rasite keletą patarimų, kaip sustiprinti kūdikio imuninę sistemą.

  • Reguliariai mankštinkitės (geriausia – gryname ore, įskaitant žiemos mėnesius ar esant blogam orui).
  • Gaukite pakankamai miego, palaikykite tinkamą poilsio režimą, venkite streso ir triukšmo.
  • Venkite kraštutinių higienos įpročių – natūralus sąlytis su aplinkoje esančiais mikrobais aktyvina imuninę sistemą.
  • Pasirūpinkite skiepais, kurie rekomenduojami vaikams pirmaisiais gyvenimo metais.

Imuninės sistemos vystymasis

Ar žinojote, kad imuninis atsakas įprastai formuojasi pirmaisiais trejais gyvenimo metais? Tinkama mityba padeda užtikrinti, kad vaiko imunitetas būtų stiprus. Gerai funkcionuojanti imuninė sistema mažina alergijų pasireiškimo riziką bei imlumą infekcijoms ir apsaugo nuo autoimuninių ligų.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas info@aptaclub.lt